Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.
V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Sacha Baron Cohen slaví 50. narozeniny. Pro své žerty a parodování byl nejednou v ohrožení života a zdraví.
Sacha Baron Cohen se narodil 13. října 1971 v Londýně dvěma židovským občanům (asi už chápeš, proč si tak rád utahuje z antisemitů). Sacha pochází z umělecké a akademické rodiny. Jeho bratr mu například dělá hudbu do filmů.
Má rád své soukromí, ale kvůli filmu a zábavě udělá cokoliv. Své by o tom věděla říci i jeho manželka Isla Fisher, která mu musela propašovat v kalhotkách vousy Ali G-ho, aby mohl překvapit producenty Oscarů.
Britský génius humoru je komik, producent, scenárista a herec. Řadí se mezi nejlepší komiky na světě, což může dokázat bohatou sbírkou originálních fiktivních charakterů a několika komediemi. A právě v souvislosti s těmi komediemi byl několikrát v ohrožení zdraví a života. Při natáčení Borata 2 si jednoho dne uvědomil, že mu nepomůže ani neprůstřelná vesta, jelikož před autem mávali lidé poloautomatickými zbraněmi.
Jako student se věnoval dramatickému kroužku a vystudoval historii antisemitismu, což v jeho kariéře hrálo významnou roli. Jeho vzorem byl Peter Sellers, který často využíval kostýmy a přestrojení kvůli znásobení humorných scén. Cohen začínal v televizi ve spoustě projektů – ať už jako moderátor, nebo jako člen hereckého seskupení.
Na jeden z castingů poslal video, ve kterém hrál fiktivní verzi albánského reportéra Krista, ze kterého později vzešel Borat. A to upoutalo producenty stanice Channel 4, kde se okamžitě proslavil.
Ali G, booyakasha!
Zcela první postavou, kterou Cohen vymyslel, byl Ali G. U nás se s ním divák poprvé setkal až v celovečerním filmu Ali G Indahouse z roku 2002. Postava se však v britské televizi vyskytovala už čtyři roky předtím. V roce 1998 vytvořil Cohen Ali G-ho i Bruna – homosexuálního rakouského módního reportéra. K němu se však ještě dostaneme. Byl to totiž právě Ali G, díky komu Cohen vystřelil ke hvězdám.
Ali G je ve zkratce popisován jako „wannabe rapper“, tedy někdo, kdo si hraje na rapera. Pracuje i s parodizujícími prvky osobnostních rysů raperů, například přehnaná gestikulace, „gangsterský“ slovník a přízvuk, no a samozřejmě vždy je výstředně oblečený.
Dalo by se říci, že není zrovna nejbystřejší, z čehož pramení spousta vtipných situací, obzvláště když se o své pravdě snaží přesvědčit vzdělané lidi. Ali G je parodií na bohaté, privilegované mladé lidi, kteří si myslí, že je cool napodobovat černochy.
Objevil se ve více televizních pořadech a dokonce i na HBO. S postavou Ali G-ho natočil i celovečerní film, který sklidil poměrně velký úspěch. A kromě toho nám dal Martina Freemana, jehož můžeš znát jako hobita Bilba či Sherlockova přítele Watsona ze seriálu s Benedictem Cumberbatchem. Ali G byl jeho první pořádnou filmovou rolí.
Avšak zde se ukázalo, že v případě scenáristického celovečerního díla tato postava nefunguje tak dobře jako v rámci skečů či reálných životních situací, respektive rozhovorů. Cohenova improvizace a pocit, že s postavou žije „v momentě“, vytvářejí lepší atmosféru a moment překvapení než uměle vytvořené scény.
Rozhovor s Donaldem Trumpem a zesměšnění vědců a mnicha
Důkazem toho je i rozhovor s Donaldem Trumpem, kterému Ali G předkládal svůj návrh, jak vylepšit zmrzlinu. Bývalý prezident USA se rozhodně nemá čím chlubit, protože se nechal prvotřídně nachytat. Na Twitteru sice tvrdil, že rozhovor prokoukl, ale Cohen to vyvrátila řekl, že byl v jejich studiu přes 7 minut.
Ali G je legenda. Avšak pokud neznáš jeho rozhovory z britské televize, přicházíš o jeho nejlepší vtipy. Přesvědč se sám ve videu níže, kde, dá se říci, zneuctil mnicha žijícího v celibátu.
Pravdou je, že by bylo hříchem nepředstavit ti i rozhovor s Beckhamovými z dob jejich velké slávy. A k tomu si dáme i bonus o vědě, který tě dostane do kolen. Pokud si i z nějakého důvodu nedokážeš užít tento styl humoru, musíš uznat, že Cohen je nesmírně talentovaný komik, který dokáže být vážný i v takových absurdních situacích.
Ali G chce mít sex s Victorií Beckham
Pokud ovládáš angličtinu, doporučujeme ti pustit si hlavně druhé video s názvem Science, kde Cohen ukázal, že neporuší chování své postavy za žádných okolností a nic ho nevyvede z míry.
Sacha Baron Cohen ve své show Da Ali G Show vytvořil i další dvě slavné postavy – zmíněného Bruna a samozřejmě nezapomenutelného Borata. Těžko říct, která z těchto postav vznikla jako první. I takový Borat vznikl ještě v roce 1997, akorát pod jiným jménem a s trochu odlišným chováním. Po úspěchu s postavou Ali G-ho se ho Cohen rozhodl oživit, dal mu jméno Borat, zasadil ho do kazašské země a další hit byl na světě.
Zrodil se Borat
Borat navštěvoval hlavně americká zařízení, instituce na pomoc se vzděláním či s informováním o sociálně-kulturních zvycích a tradicích. Už tehdy stačilo málo, aby na kameře zachytil spoustu antisemitů, rasistů a celkově nevzdělaných, nepříjemných lidí. Někdy však šlo pouze o zábavu a snahu dostat lidi do trapných situací, v čem se Cohen absolutně vyžívá.
Z videí a ze skečů, které jsme viděli, máme dojem, že Ali G funguje lépe v rámci takového formátu, zatímco Borat lépe funguje ve filmu. Cohen měl Boratův koncept zvládnutý už předtím, ale máme dojem, že jeho potenciál se mu podařilo naplnit až v celovečerním mockumentary (dokument ve stylu parodie) s názvem Borat! Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan.
Borat dělal rozhovory s lidmi, kteří opravdu věřili, že jde o novináře z daleké země neznajícího americké zvyky, zákony a žijícího v úplně jiné kultuře. Když před 15 lety film vyšel, nikdo nemohl uvěřit, že jde o skutečné záběry. Samozřejmě, Sacha Baron Cohen, který Borata ztvárnil, produkoval, napsal i vymyslel, se na některých kouscích dohodl s jejich aktéry, ale jinak šlo o autentický pohled na obyvatele USA.
Pamela Anderson se pro Borata rozvedla a Cohena skoro zabili
Jedinými herci byli Borat (Cohen), Azamat Bagatov (Ken Davitian), Pamela Anderson a pracovnice v sexbyznysu Luenell. Zbývající rozhovory a scény ve filmu jsou skutečné. Mimochodem, Sacha Baron Cohen v podcastu pro The Daily Beastprozradil, že kontroverzní scéna způsobila rozvod Pamely a zpěváka Kida Rocka. „Kid Rock viděl film a já jsem hned psal Pamele Anderson a ptal jsem se, jak to šlo a co si myslí,“ řekl Cohen. Ona mu řekla, že se v důsledku toho rozvádějí.
Sacha Baron Cohen se během natáčení hned několikrát ocitl v ohrožení zdraví či života, nemluvě o nekončícím se návalu žalob, kterým musel vzhledem k filmu čelit. Spoustu lidí totiž vyobrazil v nelichotivém světle, za což se chtěli soudit (nikdo však proti producentům nevyhrál). Příkladem, kdy šlo na natáčení jedničky do tuhého, je sekvence na rodeu.
Borat tehdy prohlásil, že Kazachstán podporuje americkou válku teroru a také to, že prezident George Bush již brzy vypije krev všech mužů, žen a dětí z Iráku. Samozřejmě, americké diváky to nadchlo. Hned nato jim však padla čelist. Borat totiž zneuctil americkou hymnu, nemístně vtipkoval a nakonec se postaral o to, aby ho obecenstvo nenávidělo.
Štáb a herec museli z místa utíkat, protože dav byl opravdu rozzlobený a člověk stojící za rodeem prohlásil, že kdyby okamžitě neodešli, došlo by k násilí. Souhlasís ním i jeden z tvůrců. V rozhovoru s Rolling Stone jsme se dozvěděli, že do finálního střihu se nedostala spousta scén – natočili až 400 hodin materiálu a dalších 50 hodin zákulisních záběrů.
Vtipná byla i scéna, v níž se Borat pere s Azamatem nahý. Původně si měl Borat sednout na Azamatův obličej, ale režisér navrhl, aby to bylo naopak. Cohen jen požádalmaskéry, aby Azamatovi kompletně vyčistili konečník a aby mu na nos a ústa vytvořili speciální masku. Samozřejmě, maska se ztratila a později ji objevili na břiše herce Kena Davitiana (Azamat).
Produkční tým měl připravený scénář a osnovu toho, s kým chtějí udělat rozhovor a jak má přibližně probíhat. Sacha Baron Cohen však většinou i tak improvizoval. Rozhovory a situace s lidmi se vždy zvrtly jiným směrem, a tak se Cohen nemohl spoléhat na scénář.
Tvůrci napsali asi 1 500 stran vtipů, které mohl Borat využít v různých situacích. Nejenže vymysleli vtipy, oni ještě vymýšleli vtipné odpovědi na potenciální reakce a odpovědi lidí, z nichž si utahovali.
Britský komik v rozhovoru pro Rolling Stone popisuje, že nikdy nebylo cílem zesměšnit Kazachstán. Údajně si tuto zemi vybrali, protože ji na Západě mnoho lidí nezná. Pokud si film pamatuješ, dobře víš, že tvůrci se často pohybovali na hraně zákona. Před každou scénou diskutovali se skupinou právníků, kteří jim vysvětlili, kam až mohou zajít bez toho, aby porušili federální či jiný zákon.
Cohen odmítl přestat hrát Borata, i když mu šlo o život
Cohen zůstal ve své roli, i když skončilo natáčení. Jako herec se s režisérem snímku Larrym Charlesem hádal a diskutoval o filmu ne jako Sacha Baron Cohen, ale jako Borat Sagdiyev. Režiséra velmi překvapilo, když Cohen zůstal v roli i poté, co je před Bílým domem zastavila tajná služba Spojených států amerických.
Líbal americké štamgasty a nesčetně často utíkal před policisty. Mnoho z těchto příběhů se do finální verze filmu nikdy nedostalo. Tvůrci vzpomínajíi na to, jak chtěli být autentičtí. Borat by neměl dva obleky, takže Cohen se během celého natáčení filmu, což trvalo zhruba rok, oblékal do téže spodního prádla a obleku. Neskutečně smrděl.
Přidej se do klubu REFRESHER+
Co se dozvíš po odemknutí?
Co má Cohen společného s českými turisty a proč s nimi šel na pivo.
Jak vlastně Borat vznikl.
Jak při natáčení Bruna riskoval život před 1 500 naštvanými občany Arkansasu, když začal dělat homosexuální akty v kleci na boxerské souboje.
Jak zpovídal údajného teroristu a vysmál se jejich vůdci.
Jak pobouřil celý svět svým projektem Who is America?, pro který rezignovali mnozí politici, které Cohen neuvěřitelně znemožnil.
Při které scéně z Borata 2 pochopil, že ho nezachrání ani neprůstřelná vesta, kterou má na sobě.
Co na udělování Oscarů propašovala jeho manželka v kalhotkách.
A jak vlastně Borat vznikl? Baron Cohen to prozradil pro Esquirev roce 2016. Ve 23 letech se letadlem vydal do jižního Ruska, konkrétně do města Astrachaň. Žena vedle něj okusovala kuřecí kost a četla si přitom antisemitský komiks. Jistý doktor k němu promluvil s tím, že v Anglii říkají kohoutovi (píše se Cock) kok, ale v Americe kak. Tento bizár Cohena pobavil a právě tam vznikl charakter Borata.
Takto přebíral Zlatý glóbus za nejlepší mužský herecký výkon v komedii za Borata
Kamarádi z Česka
Z velké části za to mohl samotný Sacha Baron Cohen. Nejenže postavu vymyslel, hrál, produkoval a psal scénář, ale staral se i o reklamní kampaň. Když se oblékl do slavných zelených plavek a skočil na pláž, promoval tak film.
Plavky se líbily i českým turistům a hercovým fanouškům. Ti se v jeho plavkách chtěli vyfotit v kazašské Astaně (město bylo později přejmenováno na Nur-Sultan – pozn. red.) Přímo před nápisem I love Astana. Vzali je policisté a soud jim napařil slušné pokuty. Cohen to za ně zaplatil a dal si s nimi v Londýně pivo.
Na slavnostní premiéry v každé zemi vymyslel něco speciálního. Jednou například zaplatil Romce, aby táhla vůz, na kterém seděl jako Borat. Cohen však řekl, že s postavou Ali G-ho a Borata skončil. Opak byl pravdou.
Bruno pobouřil celý svět
Ještě předtím však zkusil celovečerní film s Brunem, homosexuálním módním reportérem z Rakouska. Bruno byl extrovertní, drzý, extrémně nekorektní, ale v první řadě vtipný.
Bruno se objevoval na různých módních a slavnostních akcích, vzbuzoval pobouření a dělal bizarní rozhovory. Ve filmu se objevila spousta hvězd včetně Paula McCartneyho, Bona či Harrisona Forda. Právě Ford souhlasil s tím, aby si ve filmu zahrál, i když se na scéně dlouho nezdržel. Přesvědč se sám.
Homosexuální hry v kleci obklopené homofoby
Cohen si o výprask koledoval i během natáčení tohoto filmu. V Arkansasu se se štábem postaral o pořádný rozruch. Do kongresového centra nalákali přibližně 1 500 lidí na pivo za 1 dolar, sexy ženy a rvačky v kleci. Když tam dorazili, do ringu vešel Cohen jako Bruno a herec Gustaf Hammarsten jako Lutz.
Začali se líbat, svlékat a vše nasvědčovalo tomu, že si to „rozdají“. Diváci po nich házeli pivo a židle a kdoví, co by se událo, kdyby mohli vejít do klece. Jak špatně na tom musíte být, když se při pohledu na dva homosexuální muže rozpláčete? Zeptejte se homofobů v Arkansasu.
Herec o tom vyprávěl i v talkshow Jimmyho Kimmela
Film ovlivnila i smrt Michaela Jacksona z konce června 2009. Tvůrci museli z filmu na poslední chvíli vystřihnout scénu, v níž Bruno nachytal La Toyu Jackson, sestru Michaela Jacksona, s cílem získat od ní telefonní číslo na Michaela.
Promování Bruna bylo místy také docela zábavné. Cohen se vžil do role i na předávání cen MTV Awards v roce 2009, kdy v kostýmu anděla visícího na laně „spadl“ na Eminema. Konkrétně mu téměř nacpal zadek na jeho obličej, po čem Eminem naštvaně odešel ze sálu.
„Is the Little Slim Shady About to Stand Up?“ Cohen to utrousil těsně předtím, než se Eminem odebral pryč. A pokud znáš Eminemovu tvorbu, dobře víš, že jde o přímou narážku na jeho slavný singl The Real Slim Shady. Cohen s Eminemem později přiznali, že se na tomto vtipu dohodli.
Britský komik dělal rozhovor i s mužem jménem Ayman Abu Aita, jehož označili za člena teroristické skupiny e Al-Aqsa Martyrs Brigades. Právě od nich se herec dočkal po premiéře snímku více výhružek smrtí, v důsledku čehož si musel zvýšit počet bodyguardů.
Sacha jako Bruno předstíral, že v Africe vyměnil malého chlapce za iPod. Přišel s ním do relace pro lidi, kteří vychovávají své děti sami a... Chtěli jsme napsat, že si to umíš představit, ale Sashova genialita se nikdy nedá předem odhadnout. No a zapomenout nelze ani na to, jak se pokoušel udobřit občany Palestiny a Izraele.
Snímek byl úspěšný, i když ne tak jako Borat. Stále se však dalo náramně pobavit. Od té doby jsme Bruna neviděli. Organizace GLAAD zabývající se monitorováním médií, která byla založena na protest proti hanlivému zpravodajství o LGBTI osobách, se vůči filmu vyjádřilakriticky. Chápou, že Cohen se pokoušel o satirický film, ale některé scény byly podle nich urážlivé.
Cohenovy seriózní role, dramata a komedie
V době premiéry Bruna byl Cohen už známější i jako klasický herec. V animáku Madagascar například půjčil svůj hlas králi Jelimánovi (jeho originální, anglický hlas se speciálním přízvukem postavil na právníkovi, který mu pomáhal s Boratem a Brunem).
Zahrál si v nascarové komedii Ballad of Ricky Bobby s Willem Ferrellem a později i ve skvělém filmu Sweeney Todd od Tima Burtona v hlavní roli s Johnnym Deppem. S Deppem si pak spolupráci zopakoval ještě v Alence v zemi za zrcadlem, kde hrál něco jako záporáka.
Po Timu Burtonovi si zkusil dalšího režisérského velikána. Ztvárnil jednu z vedlejších postav ve snímku Hugo a jeho velký objev od Martina Scorseseho. Snímek vyšel před 10 lety a hlavní role v něm měly tehdejší dětské hvězdy Chloe Grace Moretz (Kick-Ass) a Asa Butterfield (Sex Education).
V roce 2012 účinkoval v muzikálu Bídníci, završil svou práci s králem Jelimánem v Madagaskaru 3 a do kin se dostala i jeho další komedie Dictator. V ní se vrátil k celovečernímu stylu filmů natočených podle pevného scénáře a bez improvizací a dělání si žertů z nic netušících lidí. Ve filmu ztvárnil Aladeena, diktátora republiky s názvem Wadiya.
Jeho cílem bylo vycestovat do New Yorku a přesvědčit OSN, že není dalším Kim Čong-unem. Šlo o celkem povedenou komedii s mnoha úžasnými scénami, tak trochu však bylo cítit, že improvizace a prankování lidí v kůži Borata, Bruna či Ali G-ho má silnější úder.
O čtyři roky později to však zase vyvrátil. Do kin dorazila akční komedie Grimsby a my jsme poprvé zažili, jaké to je, spadnout v kině ze židle. Na scéně se slony jsme se neskutečně bavili. Záchodový humor nám nedělá problém a Cohen ho v tomto snímku dotáhl na dosud nevídanou úroveň. Pomáhali mu v tom i Mark Strong, manželka Isla Fisher a Rebel Wilson ve vedlejších rolích.
Snímek nebyl velkým hitem a podobně jako Dictator si odnesla jen podprůměrné hodnocení v recenzích. V případě Cohenových komedií se však můžeš spolehnout pouze na to, zda ti jeho humor sedí nebo ne. Zcela chápeme ty, kterým se jeho vtipy a bizarní scény nezdají vtipné, ale my máme to štěstí, že se na něm dokážeme královsky pobavit. V témže roce dorazila do kin i zmiňovaná Alenka v říši za zrcadlem.
Komik si následně dal od filmů pauzu na čtyři roky, ale to neznamená, že nic jiného nedělal. V roce 2018 začala americká stanice Showtime vysílat program Who Is America? Herec se svými kolegy připravili formát prankových rozhovorů.
Program Who is America? postavil celé USA na nohy a politici vzhledem k Cohenovi rezignovali
Cohen vytvořil šest jedinečných postav, s nimiž cestoval po USA, postavil si vlastní studia a strávil v maskérně desítky hodin. Vytvořil show, během níž budeš z Američanů zklamaný, rozzlobený, zažiješ záchvaty smíchu, rozčarování, smutek, ale i rezignace.
Sacha Baron Cohen dokázal v lidech nastartovat široké spektrum emocí. Ukázal, že Američané jsou otevření vraždění a zabíjení nevinných lidí. Nejlépe to bylo vidět při lidech, které zpovídal v roli plukovníka Errani Morada – experta na boj proti terorismu.
V seriálu Who is America? vyzpovídal i O. J. Simpsona a v podstatě ukončil nejednu politickou kariéru v USA. Příkladem je americký republikánský zákonodárce Jason Spencer z Georgie, který v jeho show vykřikoval rasistické slovo na písmeno n, hanlivě označující Afroameričany.
Kromě toho rasisticky imitoval Číňany (japonskými slovy) a předstíral, že útočí na teroristu svým holým zadkem, čímž z něj udělá homosexuála. Celé video je neuvěřitelně bizarní a my nedokážeme pochopit, jak Cohen vydržel být vážný, nesmát se a „nevyjít“ z charakteru postavy. Při takových lidech a jejich činech se nám to jeví jako nasazení a odhodlání absolutního génia.
Cohen se svými postavami vyzpovídal i Bernieho Sanderse či Dicka Cheneyho, bývalého viceprezidenta USA, který mu podepsal jeho nástroje na waterboarding, což je technika mučení. Tu Cheney v minulosti bránil. V seriálu se událo mnohem více bláznivějších a smutnějších věcí, v důsledku kterých ti z Američanů bude špatně. Lhali bychom však, pokud bychom tvrdili, že u nás takové jedince nenajdeš.
Cohen kromě toho v rámci televizní produkce vystoupil i v jednom díle seriálu Curb Your Enthusiasm a 2019 natočil špionážní seriál The Spy (Agent), ve kterém hrál hlavní roli. Po Who is America? přišla na řadu dvouletá pauza a následně dva vynikající celovečerní projekty.
V The Trial of Chicago 7 od režiséra a scenáristy Aarona Sorkina dokázal, že umí podat herecký výkon i v seriózní dramatické roli, kde dostane prostor v „hlavní roli“. Ve snímku jsme se podívali do roku 1968, kdy skupina protestujících narušila shromáždění americké Demokratické strany. Výsledkem byl násilný střet s policií, po kterém obvinili 8 policistů a 8 protestujících.
No a na podzim 2020 jsme si přes Amazon Prime Video užili pokračování Borata. Nevěřili jsme, že Cohen někdy natočí pokračování, no nějakým způsobem to se svým talentovaným štábem dokázal a výsledkem byl další geniální satirický počin. Tentokrát si dělal legraci z konspirátorů (pandemie film značně změnila), podporovatelů Trumpa (kteří ho téměř vytáhli z dodávky, když před nimi utíkal) a mnoha, mnoha dalších.
Velkou změnou oproti jedničce byla přítomnost Boratovy dcery Tutar. Tu ztvárnila nadějná mladá herečka Maria Bakalova, která dokonce získala nominaci na Oscara (stejně jako Cohen). Dvojka slavila obrovský úspěch.
Stejně jako v případě prvního Borata, i tentokrát byla drtivá většina scén autentická. Za zmínku však stojí Boratovo vystoupení na shromáždění radikální pravice.
Moment, kdy si uvědomil, že mu nepomůže ani neprůstřelná vesta
Radikální pravicová skupina známá také jako Washington Three Percenters doplatila na svou hloupost, když Borat odkryl jejich rasistickou a antisemitskou povahu. Její členové se označují za milici, mají v oblibě zbraně a často se projevují rasistickými činy, přičemž to nebylo jinak ani na shromáždění.
Cohen v roli Borata, který se převlékl za country zpěváka, vystoupil na pódium a začal zpívat o tom, že covid-19 je liberální hoax, že Obama patří za mříže, že novináře a vědce třeba rozřezat na kusy – a jeden z návštěvníků si při zmínce nacistického Německa i zahajloval.
Ne všichni návštěvníci najednou tuto písničku podporovali, ale mnozí z nich zpívali spolu s „Boratem“ a projevovali jasné sympatie. Až příliš pozdě si uvědomili, že je někdo na kameru nachytal při tom, jak zpívají cosi rasistického, nenávistného a nacistického. V té chvíli už štábu a Cohenovi nebylo všechno jedno. Účastníci najednou Cohena doslova vyhnali z pódia a začali za ním ve velkém houfu utíkat s úmyslem ublížit mu.
„Rozzlobený dav nám zablokoval cestu a začal mlátit po vozidle pěstmi. Pod kostýmem jsem měl neprůstřelnou vestu, ale považoval jsem ji za neadekvátní při lidech, kteří venku mávali poloautomatickými zbraněmi,“ konstatoval komik v rozhovoru pro time.com.
V jednu chvíli někdo dokonce otevřel dveře a začal Cohena táhnout ven, ale podařilo se mu dveře zavřít a nakonec utekli. Tento moment plný strachu však propojil s tím, jak moc se bojí o budoucnost USA a samotné demokracie.
Britský herec dlouhá léta snil o tom, že natočí biografii Freddieho Mercuryho z kapely Queen. „Sacha chtěl udělat velmi odvážný a kontroverzní film, který by podle mého názoru Freddie Mercury schválil,“ prozradil režisér původní verze Stephen Frears v rozhovoru pro časopis Vulture.
„Když říkám odvážný, myslím to zejména v zobrazení Freddieho homosexuality a v tom, že film obsahoval hodně nahoty. Sacha to takto prostě miloval.“ Mělo jít o značně odlišný film, než jakým byl snímek Bohemian Rhapsody. Proč to nakonec nevyšlo, se dozvíš zde.
Sacha Baron Cohen slaví své 50. narozeniny a my mu touto cestou chceme poblahopřát k jeho famózní kariéře a poděkovat mu za všechny filmy a scény, v nichž nás rozesmál. Pevně věříme, že jich ještě pár přibude a že mu při jejich natáčení nikdo nevykroutí krk.
Na závěr si užij Cohena na předávání Oscarů, kde měl představit film Room. Producenti mu zakázali udělat cokoliv netradičního. Měl prostě přijít jako Cohen. Jeho manželka Isla Fisher mu propašovala vousy Ali G-ho v kalhotkách a podařilo se jim tam dostat i další drobnosti jako brýle a čepici. Mimochodem, i Sacha má Oscara, a to za scénář k Boratovi.