Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
25. března 2022 15:25
Čas čtení 1:52
Ilona Hobzová

Ukrajinské uprchlíky bychom neměli vytlačovat do nízkokvalifikovaných pozic, tvrdí studie. Doporučuje i další kroky k integraci

Ukrajinské uprchlíky bychom neměli vytlačovat do nízkokvalifikovaných pozic, tvrdí studie. Doporučuje i další kroky k integraci
Zdroj: Lucie Kotvalová / REFRESHER
ZAJÍMAVOSTI VÁLKA NA UKRAJINĚ
Uložit Uložené

Studii provedly organizace PAQ Research, České priority a nezávislí autoři.

Za měsíc války na Ukrajině dostalo v České republice speciální vízum přes 226 tisíc lidí. Organizace PAQ Research, České priority a nezávislí autoři připravili studii k aktuálním výzvám spojeným s příchodem válečných uprchlíků z Ukrajiny. Zaměřili se v ní na oblasti bydlení, trhu práce a vzdělávání. 

„Lze očekávat, že velká část uprchlíků na území České republiky zůstane delší dobu a správná integrace v bydlení, zapojení dětí do vzdělávání a využití kvalifikací v pracovním životě je předpokladem pro plnohodnotné zapojení uprchlíků do české společnosti, které může být společensky i ekonomicky dlouhodobě prospěšné,“ uvádí autoři studie s názvem Integrace ukrajinských uprchlíků v ČR 2022+.

Domů
Sdílet
Diskuse