Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
25. března 2022 19:47
Čas čtení 2:37
Vojtěch Vanda

S rizikovým pitím má problém 40 procent Čechů, zjistili v průzkumu odborníci. Ve velkých městech se pije méně

S rizikovým pitím má problém 40 procent Čechů, zjistili v průzkumu odborníci. Ve velkých městech se pije méně
Zdroj: Pexels/Helena Lopes
NEWS
Uložit Uložené

On-line výzkum expertního týmu z Kliniky adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze zjišťoval mezery v informacích o užívání alkoholu v České republice.

Jaké máme mezery v informacích o užívání alkoholu v České republice? To se snažil zjistit expertní tým z Kliniky adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze se ve svém posledním on-line výzkumu.

Z něj mimo jiné vyplynulo, že 40 % Čechů má problém s rizikovým pitím, ale že přitom skoro tři čtvrtiny lidí mají dobrou zdravotní gramotnost. Odborníci také zjistili, že konzumace alkoholu je méně oblíbená ve velkých městech.

Doporučeno
Zkusil jsem měsíc nepít alkohol. Takto to dopadlo Zkusil jsem měsíc nepít alkohol. Takto to dopadlo 15. března 2022 7:00

O výsledcích informovala 1. lékařská fakulta UK v tiskové zprávě. „Snažili jsme se odpovědět na otázky spojené s běžným užíváním alkoholu. Jako například v jakých měsících lidé nejvíce pijí, při jakých příležitostech, jestli se setkali s produkty pěstitelského pálení nebo i co si myslí o současné politice v oblasti alkoholu,“ přibližuje výzkum Miroslav Barták z Kliniky adiktologie 1. LF UK a VFN.

Domů
Sdílet
Diskuse