Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Středa 6. 7. 2022 Den upálení mistra Jana Husa (1415)

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Osobnosti

Bruce Willis skončil s herectvím. Toto je jeho 10 nejlepších filmů, které musí vidět každý fanoušek

Bruce Willis za svou kariéru natočil desítky filmů. Které jsou povinností pro každého filmového fanouška?

Dominik Vetrák
31. březen 2022, 17:30 Čas čtení: 5:43
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Filmy a Seriály - Osobnosti
1
Dominik Vetrák
31. březen 2022, 17:30
Čas čtení: 5:43

Bruce Willis skončil s herectvím. Toto je jeho 10 nejlepších filmů, které musí vidět každý fanoušek

Bruce Willis za svou kariéru natočil desítky filmů. Které jsou povinností pro každého filmového fanouška?

Dominik Vetrák
31. březen 2022, 17:30
Čas čtení: 5:43
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.

Rodina Bruce Willise včera oznámila, že herec ukončuje aktivní hereckou kariéru. Lékaři mu diagnostikovali afázii, poruchu pojmového myšlení, které je spojeno s vnitřní řečí. Znamená to, že Willis v budoucnu nebude schopen verbálně komunikovat. Více o této nemoci a o tom, co slavného herce čeká, jsme rozebrali s expertem v tomto článku

 

Bruce Willis v posledních letech natočil spoustu nekvalitních filmů, které ani nešly do kin. Za posledního dva a půl roku natočil téměř 20 filmů, z nichž téměř všechny dostaly velmi negativní hodnocení. Bruce Willis je ovšem i navzdory svým posledním počinům legendou Hollywoodu, která natočila velké množství skvělých filmů.

 

V dnešním článku vybereme 10 nejlepších. Jedná se o seznam bez pořadí, ne žebříček. Pokud se ti naše tipy na filmy, žebříčky nebo seznamy kvalitních filmů líbí, podpoř nás a staň se členem klubu Refresher+.

1. Sin City (režie: Frank Miller a Robert Rodriguez, 2005)

Jak je film dlouhý: 2 h a 4 minuty

Kde se na něj můžeš podívat: Amazon Prime Video přes Showtime

 

Akční film natočený podle komiksu má unikátní černobílý vizuál a je nesmírně drsný. Příběh sleduje tři dějové linie. V jedné vystupuje Mickey Rourke jako nebezpečný a téměř nezničitelný gangster s chutí po pomstě, ve druhé chce pouliční zločinec zabránit válce mezi gangy a policisty a v té třetí sledujeme Bruce Willise v roli detektiva, který chce před odchodem do důchodu vyřešit vraždu.

 

Stejně jako komiks, i film je plný brutálních soubojů a záběrů se spoustou krve. Kromě Willise a Rourka se můžeš těšit také na herce jako Benicio Del Toro, Jessica Alba či Clive Owen. S filmem pomáhal také režisér Quentin Tarantino.

 

 

2. 12 Monkeys (režie: Terry Gilliam, 1995)

Jak je film dlouhý: 2 h a 10 minut

Kde se na něj můžeš podívat: Amazon Prime Video

 

Pokud máš chuť na film, který ti pořádně zamotá hlavu, v případě filmů herce Bruce Willise nic lepšího než drama 12 Opic/12 Monkeys nenajdeš. Děj snímku se odehrává 29 let poté, co neznámý pachatel v roce 1996 vypustil nebezpečný virus. V následujících dvou letech zemřelo více než pět miliard lidí.

Postava, kterou ztvárňuje Bruce Willis, žije v roce 2025 a je jedním z vězňů, které vědci poslali zpět do minulosti. Nemají této tragédii jak zabránit, protože minulost nelze změnit. Mohou ale zjistit, kdo stojí za vypuštěním viru, o jaký virus jde, a předat tyto informace vědcům do budoucnosti, aby mohli vyvinout protilátky.

 

Kromě skvělého Willise si ve filmu zahrál také Brad Pitt. 12 Monkeys je vynikající mysteriózní thriller s nečekanými dějovými zvraty a tajemstvími, o kterých se dodnes vedou různé polemiky ve filmových diskusích, jelikož jde o takzvaný mindf*ck.

 

 

3. Die Hard (režie: John McTiernan, 1988)

Jak je film dlouhý: 2 h a 12 minut

Kde se na něj můžeš podívat: Disney+ nebo na Youtube

 

Die Hard byl prvním velkým filmem herce Bruce Willise, který odborníci považují za velkou klasiku v žánru. Představil se v něm jako sympatický akční hrdina John McClane, který zabránil teroristickému útoku a stihl přitom hláškovat a rozesmívat diváka vtipnými poznámkami. 

 

Hlavního záporáka si zahrál skvělý herec Alan Rickman (hrál i Snapa ve filmech o Harrym Potterovi) v nezapomenutelné roli Hanse Grubera. Vynikající je také druhá a třetí část. Podařila se i čtvrtá, ale tu pátou můžeš klidně ignorovat, i když se v ní na vteřinu objeví slovenský raper Rytmus.

 

 

4. Moonrise Kingdom (režie: Wes Anderson, 2012)

Jak je film dlouhý: 1 h a 30 minut

Kde se na něj můžeš podívat: Netflix

 

Povedená komedie režiséra a scénáristy Wese Andersona dala Willisovi prostor k tomu, aby ukázal své humorné vlohy. Herci se to podařilo nadmíru, když ve filmu přednese hned několik vtipných dialogů a je důležitým zpestřením celého děje. Snímek má jen hodinu a půl a je dostupný na Netflixu, takže mu určitě dej šanci.

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 3691 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 9 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš získat tyto benefity
VÍCE

 

Děj se odehrává v 60. letech minulého století a zaměřuje se na dvě děti, které si myslí, že jsou do sebe zamilované, a rozhodnou se utéct do lesa. Jejich útěk obrátí celé městečko vzhůru nohama a místní šerif (Bruce Willis) začne pořádat velké pátrání. Lákadlem jsou také herci jako Bill Murray, Edward Norton, Tilda Swinton nebo Frances McDormand.

 

 

5. Sixth Sense (režie: M. Night Shyamalan, 1999)

Jak je film dlouhý: 1h a 47 minut

Kde se na něj můžeš podívat: Disney+

 

První spolupráce herce Bruce Willise a režiséra/scénáristy M. Night Shyamalana vyústila v poutavý mysteriózní film. Jeho konec a slavný dějový zvrat už zná snad každý milovník filmů, ale raději ho stejně nebudeme prozrazovat.

 

O ději bys měl tedy vědět jen tolik, že Bruce Willis hraje psychologa, jehož nejnovějším pacientem je malý kluk. Ten tvrdí, že vidí mrtvé lidi, kteří mu objasňují své vraždy. Drama má strhující finále, emotivní dějový zvrat a skvělé herecké výkony.

 

 

6. Unbreakable (režie: M. Night Shyamalan, 2000)

Jak je film dlouhý: 1 h a 47 minut

Kde se na něj můžeš podívat: Amazon Prime Video, Disney+ nebo na Google films

 

Druhá spolupráce mezi režisérem Shyamalanem a Willisem přišla už o rok později a šlo o další pecku. Tentokrát jsme v kinech sledovali příběh hrdiny, který nenosí plášť a lidé mu neříkají superhrdina. Je to obyčejný chlap s obyčejnou prací, který v sobě objeví superschopnosti a začne je využívat ke konání dobra.

 

 

7. Fifth Element (režie: Luc Besson, 1997)

Jak je film dlouhý: 1 h a 53 minut

Kde se na něj můžeš podívat: Amazon Prime Video

 

Legendární sci-fi od francouzského režiséra Luca Bessona překvapilo mnohé. Přestože v roce 1997 nebyly vizuální efekty vytvořené počítači na příliš vysoké úrovni, dokázal natočit bravurně vypadající sci-fi odehrávající se na jiné planetě a ve vesmíru.

 

Součástí děje jsou mimozemšťané různých tvarů, létající auta a poutavá zápletka, která diváka udrží v napětí až do samého konce. Kromě Willise si zahráli také Gary Oldman, Chris Tucker a okouzlující Mila Jovovich ve své životní roli.

 

 

8. Armageddon (režie: Michael Bay, 1998)

Jak je film dlouhý: 2 h a 30 minut

Kde se na něj můžeš podívat: Disney+, Amazon Prime Video nebo Google films

 

Režisér Michael Bay se u tohoto filmu předvedl v úžasné formě. Jeho akční blockbuster je jedna velká, místy nesmyslná, ale skvělá „popcornová“ zábava. Ředitel organizace NASA se ve filmu dozví, že se za 18 dní s planetou Zemí srazí asteroid velký jako stát Texas. Narychlo dá dohromady tým specialistů, kteří se vydají do kosmu a pokusí se vyvrtat do asteroidu díru. Do díry chtějí umístit jadernou bombu, asteroid zničit a zabránit tak možnému zničení celé planety.

 

Při sledování tohoto filmu není třeba moc přemýšlet nad logikou a tím, jak by to probíhalo ve skutečnosti. Je to „hloupá zábava“, ale v nejlepším možném smyslu. NASA do vesmíru vyšle statné chlapy, kteří pracují na vrtné plošině na moři. Očekávat můžeš spoustu vtipů, hlášek a povedených dialogů mezi oblíbenými herci. Kromě Willise si zde zahráli také Ben Affleck, Billy Bob Thornton, Steve Buscemi, Owen Wilson a další.

 

 

9. Pulp Fiction (režie: Quentin Tarantino, 1994)

Jak je film dlouhý: 2 h a 34 minut

Kde se na něj můžeš podívat: Hulu přes VPN nebo na Amazon Prime Video

 

Jedna z největších filmových klasik a možná nejlepší film režiséra a scénáristy Quentina Tarantina. Kultovní akční krimi komedie odehrávající se v 80. letech minulého století. V jejím centru stojí dva mafiáni, boxer, gangster, jeho žena a další zločinci, jejichž příběhy se v jistém bodě začnou protínat.

 

Působí to jako neuvěřitelný příběh plný náhod a bizarních událostí. Bez problémů to ale funguje a Tarantino to zrežíroval mistrně. Recenzenti pochválili dobovou atmosféru, soundtrack, kameru, děj, překvapivé momenty či herce, na jejichž hlášky nezapomeneš. Pulp Fiction je legendární klasika a Bruce Willis na tom má nemalý podíl.

 

 

10. Last Boy Scout (režie: Tony Scott, 1991)

Jak je film dlouhý: 1 h a 45 minut

Kde se na něj můžeš podívat: Amazon Prime Video

 

V USA recenzenti tento film nepřijali vůbec dobře, ale v Evropě se mu dařilo už mnohem víc. Režisér Tony Scott v něm spojil dvě velmi odlišné postavy. Soukromý detektiv Joe, který kdysi jako speciální agent zachránil i samotného prezidenta USA, se musí spolčit s hráčem amerického fotbalu Jimmym, aby přišli na to, kdo a proč zabil Jimmyho přítelkyni. 

 

S čím můžeš počítat? S hláškujícím Brucem Willisem, zdařilými komediálními prvky a skvělou chemií mezi herci Brucem Willisem a Damonem Wayansem. Dívat se na filmy nebo seriály s dabingem nedoporučujeme, ale v tomto případě je český dabing skvělý.

 

 

 

Bonus: Death Becomes Her (režie: Robert Zemeckis, 1992)

Jak je film dlouhý: 1 h a 43 minut

Kde se na něj můžeš podívat: Netflix

 

V tomto filmu Bruce Willis dokázal, že umí být také komediální herec. Po boku hereček Meryl Streep a Goldie Hawn si zahrál plastického chirurga, který propadne alkoholu. Jedná se o vtipný, zábavný film s jednoduchým dějem.

 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Gaumont Buena Vista International
NAHORU
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu filmy a seriály
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Zavřít