Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
20. května 2022 17:27
Čas čtení 1:13
Adéla Ježková

Počet případů covidu v Severní Koreji překročil 2 miliony. Vláda nařídila občanům kloktat slanou vodu a pít čaj z vrbových listů

Počet případů covidu v Severní Koreji překročil 2 miliony. Vláda nařídila občanům kloktat slanou vodu a pít čaj z vrbových listů
Zdroj: TASR/AP
NEWS SEVERNÍ KOREA ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Odborníci zpochybňují strategii KLDR v boji proti epidemii covidu-19, protože počet nakažených přesáhl 2 miliony.

Podle státní tiskové agentury KCNA Severní Korea v pátek oznámila 263 370 nových případů „horečky“ a dvě úmrtí, takže celkový počet případů dosáhl 2,24 milionu, včetně 65 úmrtí. Neoznámila, kolik z těchto případů bylo pozitivně testováno na covid. Místo toho uvedla, že země zaznamenává „dobré výsledky“ v boji proti viru, napsal server The Guardian.

Počet nákaz hlášených vládou se snížil v hlavním městě Pchjongjangu, ale zvýšil se ve venkovských provinciích. Odborníci ovšem pochybují, že by zveřejňovaná data představovala reálný obraz. Režim byl údajně donucen minulý týden přiznat epidemii covidu-19, protože snaha utajit šíření viru by byla marná. Místo toho severokorejské úřady podhodnocují údaje o úmrtích. Na začátku roku 2020 země uzavřela své hranice, aby se před pandemií ochránila. 

Kvůli rostoucímu počtu případů a nedostatku zdravotnických prostředků a vakcín OSN varuje před ničivými důsledky pro 25 milionů obyvatel Severní Koreje. Zástupci Světové zdravotnické organizace (WHO) se obávají, že nekontrolované šíření by mohlo vést ke vzniku nových smrtelnějších variant.

Doporučeno
KLDR hlásí první případ covidu od začátku pandemie. Nákazu chce překonat „silným politickým uvědoměním lidu“ KLDR hlásí první případ covidu od začátku pandemie. Nákazu chce překonat „silným politickým uvědoměním lidu“ 12. května 2022 14:54

Slaná voda místo vakcíny

Podle serveru Insider severokorejská vláda nařídila svým občanům, aby proti viru bojovali tak, že budou kloktat slanou vodu. „Tradiční léčba je nejlepší!“ uvedla jedna žena tento týden v televizním rozhovoru pro státní vysílání. Tvrdila, že její děti slanou vodu kloktají dvakrát denně. Státní tisková agentura uvedla, že do Pchjongjangu bylo odesláno „tisíc tun soli“ na výrobu „antiseptického roztoku“. Některé studie naznačují, že kloktání a výplachy nosu slanou vodou bojují proti virům, které způsobují nachlazení. Existuje však jen málo důkazů, že zpomalují šíření covidu.

Obyvatelům bylo údajně také doporučeno, aby třikrát denně pili odvar z vrbového listí – bylinného prostředku tradičně používaného ke zmírnění příznaků horečky.

Severní Korea je pouze jednou ze dvou zemí, které odmítly celosvětové iniciativy na sdílení vakcín. Druhou je Eritrea. Navzdory velkému počtu případů KLDR tvrdí, že zemědělství pokračuje a továrny fungují. Jižní Korea i USA nabídly zemi pomoc v boji proti viru, ale nedostaly odpověď.

Domů
Sdílet
Diskuse