Želví mládě, které se dostalo do záchranné stanice, vylučovalo po šest dní pouze plast. „V moři je tolik plastu, že to je často to jediné, co želví mláďata po vylíhnutí jedí,“ říká veterinární sestra Sarah Male.
Mládě mořské želvy zelenavé zachráněné na pláži v Sydney snědlo tolik plastu, že podle nemocnice pro volně žijící zvířata v zoo Taronga trvalo šest dní, než všechny plasty vyloučilo. Informoval o tom deník The Guardian.
Mládě vážící 127 gramů bylo nalezeno ležící na zádech ve skalní tůni nedaleko pláže Tamarama v Sydney. Chyběla mu jedna ze čtyř ploutví, v další mělo střep a v krunýři díru.
Ošetřovatelé uvedli, že kromě těchto zranění se želva zdála být v dobré fyzické kondici a neměla problémy s plaváním.
„Pak se ale začala vyprazdňovat a šest dní vyprazdňovala pouze plast. Žádné výkaly z ní nevycházely, jen čistý plast,“ řekla veterinární sestra z Tarongy Sarah Male.
„Byly to různé velikosti, barvy a složení. Některé byly tvrdé, jiné ostré a u některých bylo poznat, že je na plastu nápis. To je všechno, co někteří z těch nebohých tvorečků jedí. Kolem je tolik plastu, že ho konzumují jako svoji první potravu po vylíhnutí,“ řekla. Navzdory pokroku může trvat až celý rok, než bude mládě vypuštěno zpět do volné přírody.