Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
ČTK
15. listopadu 2022 19:25
Čas čtení 0:34

Zemřel hudební skladatel Pavel Vaculík, bylo mu 73 let

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Zemřel hudební skladatel Pavel Vaculík, bylo mu 73 let
Zdroj: ČTK/Novák Tomáš

Ve věku 73 let zemřel v pondělí hudební skladatel, dramaturg a producent Pavel Vaculík.

ČTK o tom v úterý informovala jeho manželka Jiřina Vaculíková. Vaculík stál mimo jiné za hudebními začátky Ivety Bartošové a Petra Sepešiho, složil hit Knoflíky lásky. Skládal i písně pro Karla Gotta, Waldemara Matušku, Helenu Vondráčkovou, Hanu Zagorovou, Lucii Bílou nebo Báru Basikovou.

Mezi nejznámější hity Vaculíka patří skladby z 80. let 20. století, pro Bartošovou a Sepešiho složil kromě Knoflíků lásky píseň Červenám, například pro Janu Kratochvílovou pak skladbu Milování za svítání(Jdi hned ráno). Smutnou zajímavostí je, že deska Knoflíky lásky vyšla až po Sepešiho smrti.

14. listopadu 2022 20:12 Čas čtení 0:49 John Aniston, otec Jennifer Aniston, zemřel. Herečka se s ním rozloučila i na Instagramu John Aniston, otec Jennifer Aniston, zemřel. Herečka se s ním rozloučila i na Instagramu

Určitým odbočením ze zmíněné tvorby pro něj byla alba Gregoriana a Nová Gregoriana v podání Basikové, stylizovaná do gregoriánského chorálu.

Vaculík studoval skladbu a hru na klavír na Pražské konzervatoři a na Akademii múzických umění. Pracoval v Československém rozhlase, skládal téměř vše, od znělek až po soundtracky rozhlasových inscenací. Po revoluci se zaměřil i na koncertování.

Domů
Sdílet
Diskuse