Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Radim Šlechta
26. listopadu 2022 v 14:50
Čas čtení 0:49

Huawei má v USA červenou. Amerika zakazuje čínské technologie z obav o národní bezpečnost

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Huawei má v USA červenou. Amerika zakazuje čínské technologie z obav o národní bezpečnost
Zdroj: TASR/AP

Amerika zakázala dovoz a prodej nových modelů technologie od pěti čínských společností.

Americká vláda zakázala některé technologie čínských společností Huawei, Hikvision, Dahua, Hytera a ZTE. Podle úřadů představují nepřijatelné riziko. Informuje o tom BBC a Independent. Zásah proti čínským technologiím zavedla Bidenova vláda z důvodu obav, že by Čína mohla skrze tato zařízení Američany odposlouchávat.

„Tato nová pravidla jsou důležitou součástí našich pokračujících opatření na ochranu amerického lidu před hrozbami pro národní bezpečnost zahrnujícími telekomunikace,“ uvedla v prohlášení předsedkyně FCC Jessica Rosenworcel. Zákaz se týká nových modelů vybavení pro telekomunikační sítě nebo bezpečnostních kamer.

25. září 2021 v 17:17 Čas čtení 0:54 Vyhoďte telefony Xiaomi a Huawei, prohlásili odborníci na kyberbezpečnost Vyhoďte telefony Xiaomi a Huawei, prohlásili odborníci na kyberbezpečnost

Bezpečnosti to nepomůže, jen bude dražší

Podle společnosti Hikvision, jejíž technologie Amerika rovněž zakazuje, tato pravidla ale k bezpečnosti USA nijak nepomohou. Běžní obyvatelé budou prý akorát muset kupovat dražší technologie. Firma prý svoje služby bude americkým občanům nadále poskytovat v souladu s legislativou.

„Opatření nijak nepřispěje k ochraně národní bezpečnosti USA, ale výrazně ztíží a prodraží ochranu malých podniků, místních úřadů, školských obvodů a jednotlivých spotřebitelů v USA, jejich domovů, podniků a majetku,“ komentuje společnost zákaz prodeje a dovozu. Společnosti Huawei ani ZTE situaci nekomentovaly.

Restrikce přicházejí v souvislosti s podezřením na probíhající čínské špionáže. První omezení přišla ještě za vlády Baracka Obamy, dále v nich pokračoval Donald Trump, který opatření proti Číně urychlil. V boji proti špionáži na své předchůdce navazuje i Joe Biden.

Domů
Sdílet
Diskuse