Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Kuni Nguyenová
20. prosince 2022 v 8:38
Čas čtení 1:05

Počasí: Meteorologové vydali několik výstrah. Podívej se, která platí ve tvém kraji, a choď opatrně

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Počasí: Meteorologové vydali několik výstrah. Podívej se, která platí ve tvém kraji, a choď opatrně
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahy v souvislosti s ledovkou, silnou námrazou a tvorbou sněhových jazyků. Na co si dávat pozor ve svém kraji?

Na severozápadě Čech se od úterního rána při mrznoucím dešti tvoří slabá ledovka. Český hydrometeorologický ústav vydal v souvislosti s ledovkou, která platí pro Karlovarský, Ústecký, Liberecký a části Středočeského, Plzeňského a Moravskoslezského kraje, výstrahu. Nízký stupeň nebezpečí je v platnosti do 9 hodin ráno.

Podle meteorologů může dojít k problémům v dopravě, ke zvýšené nehodovosti a k nebezpečí úrazů při uklouznutí. „Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Počítejte také s prodloužením doby jízdy,“ uvádí na webu Českého hydrometeorologického ústavu.

Od pondělního rána se také vyskytuje silná námraza v sedmi krajích. Jde o části Jihočeského, Jihomoravského, Královéhradeckého a Moravskoslezského kraje a celý Pardubický kraj a Kraj Vysočina. Podle meteorologů se bude tvořit námraza silnější než tři centimetry. Výstraha platí do středeční půlnoci. Web ČHMÚ doporučuje nepohybovat se a neparkovat pod stromy, stožáry a dráty elektrických vedení a dbát zvýšené opatrnosti při řízení vozidel.

3. května 2024 v 16:55 Čas čtení 1:36 Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš?

Vedle námrazy se od pondělního rána do úterý odpoledne (13 hodin) očekává na východě ČR tvorba sněhových jazyků. Výstraha platí v částech Zlínského a Moravskoslezského kraje. ČHMÚ varuje, že některé vozovky kvůli tomu mohou být nesjízdné. „Při řízení auta je nutná zvýšená opatrnost. Při cestování sledujte dopravní zpravodajství a na horách dodržujte pokyny Horské služby ČR,“ uvádí na webu.

Domů
Sdílet
Diskuse