Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
TASR
21. prosince 2022 v 22:54
Čas čtení 0:40

FOTO: Zelenskyj se sešel s Bidenem v Bílém domě

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
FOTO: Zelenskyj se sešel s Bidenem v Bílém domě
Zdroj: Kancelář prezidenta USA

Ukrajinský prezident vykonal první zahraniční cestu od začátku války. Sešel se se svým americkým protějškem Joem Bidenem.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dorazil ve středu do Bílého domu, kde s americkým prezidentem Joem Bidenem jednal o podpoře USA pro Ukrajinu. TASR převzala informace z agentury AP a webové stránky stanice BBC.

Biden přivítal Zelenského ve společnosti své manželky Jill Biden. Státníci si podali ruce a zapózovali pro fotografy. Následně zamířili do prostor Bílého domu. Jejich setkání v Oválné pracovně trvalo přibližně dvě hodiny.

Zelenskyj, Biden.Zelenskyj, Biden.Zelenskyj, Biden.Zelenskyj, Biden.
Zobrazit galerii
(10)

První zahraniční cesta od začátku války

Jedná se o první zahraniční cestu Zelenského od začátku ruské invaze na Ukrajinu v únoru. Ukrajinský lídr odletěl do USA ve středu z Polska, kam přijel z Ukrajiny vlakem.

„Jsem na cestě do USA, abych posílil schopnosti Ukrajiny v oblasti odolnosti a obrany,“ napsal Zelenskyj na Twitteru. S Bidenem hovořili o spolupráci mezi oběma zeměmi. „Také vystoupím s projevem v Kongresu a absolvuji několik bilaterálních setkání,“ napsal Zelenskyj.

USA dnes oznámily, že Kyjevu dodají systémy protivzdušné a protiraketové obrany Patriot. Půjde o součást balíčku v hodnotě 1,85 miliardy dolarů, avizovaného ve spojitosti s návštěvou Zelenského ve Washingtonu.

Domů
Sdílet
Diskuse