Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
8. května 2023 15:00
Čas čtení 1:18
Kateřina Viková

Kontroverzní americký miliardář se nechá zmrazit, i když nevěří, že se ho povede oživit

Kontroverzní americký miliardář se nechá zmrazit, i když nevěří, že se ho povede oživit
Zdroj: Wikimedia commons/Gage Skidmore/volně k užití
TECH EKONOMIKA MODERNÍ TECHNOLOGIE
Uložit Uložené

Miliardář a investor do technologií Peter Thiel potvrdil, že se přihlásil k tomu, aby byl po smrti kryogenně zmrazen, a chtěl by být v budoucnu potenciálně oživen. O funkčnosti této technologie však není přesvědčen.

Peter Thiel, který má podle Bloomberg Billionaires Index odhadované čisté jmění v hodnotě 8,13 miliardy dolarů, v podcastu „Kulturní válečnice“ Bari Weiss otevřeně hovořil o možnostech takzvané kryoniky nebo též hibernace při záchraně života. „Je pravda, že jste se zapsal k tomu, abyste byl kryonicky uchován, když zemřete, abyste mohl být v budoucnu přiveden zpět k životu?“ zeptala se Weiss. „Ano, ale považuji to spíše za ideologické prohlášení,“ řekl Thiel. „Nezbytně neočekávám, že to bude fungovat, ale myslím si, že je to ta věc, o kterou bychom se měli pokusit,“ dodal miliardář. Informuje o tom NY Post.

Doporučeno
VIDEO: Takto Jeremy Renner cvičí pár měsíců po vážné nehodě. „Tělo je zázračné,“ říká VIDEO: Takto Jeremy Renner cvičí pár měsíců po vážné nehodě. „Tělo je zázračné,“ říká 7. května 2023 15:37

275. nejbohatší muž světa

Thiel své počáteční jmění vybudoval spoluzaložením společnosti PayPal. Byl prvním externím investorem Facebooku a původním partnerem ve společnosti rizikového kapitálu Founders Fund. Je také významným republikánským dárcem. Ve stejném podcastovém rozhovoru s Weiss řekl, že plánuje podpořit krajně pravicového a homofobního guvernéra Floridy Rona DeSantise v prezidentské nominaci v roce 2024.

Doporučeno
Co přesně je „Don't Say Gay bill”, jak ovlivní tisíce amerických studentů a proč zasáhl i společnost Disney? Co přesně je „Don't Say Gay bill”, jak ovlivní tisíce amerických studentů a proč zasáhl i společnost Disney? 30. května 2022 17:00

Thiel se o kryoniku a další technologie proti stárnutí zajímá dlouhodobě. V roce 2014 řekl The Telegraph, že se po smrti nechá zakonzervovat biotechnologickou firmou Alcor. „Když vám říkám, že jsem se přihlásil do kryogeniky, vždycky se objeví reakce, že je to opravdu šílené, znepokojivé,“ řekl Thiel. „Ale můj názor na to je, že je to jen znepokojivé, protože to zpochybňuje naši spokojenost se sebou samými.“

Thiel není jediný, kdo chce žít věčně

Firma Alcor popisuje kryonickou metodu jako „praxi zachování života pozastavením procesu umírání pomocí teplot pod bodem mrazu s úmyslem obnovit zdraví a život pomocí lékařské technologie v budoucnu“.

Doporučeno
Iveta: Dva ohromující talenty své generace se spojily a Fialová opět exceluje. Ubrat na sentimentu by ale neškodilo Iveta: Dva ohromující talenty své generace se spojily a Fialová opět exceluje. Ubrat na sentimentu by ale neškodilo 6. května 2023 20:35

Thiel není jedinou prominentní postavou, která utrácí peníze za technologii prodlužování života. Generální ředitel OpenAI Sam Altman, jehož firma vytvořila ChatGPT, nedávno investoval 180 milionů dolarů do firmy Retro Biosciences, která si klade za cíl prodloužit lidský život o 10 let. Další postava ze Silicon Valley, softwarový vývojář Bryan Johnson, se proslavil tím, že utrácel miliony dolarů ročně za „protokol proti stárnutí“. Pětačtyřicetiletý Johnson tvrdí, že jeho úsilí mu poskytlo tělo 18letého mladíka. 

Domů
Sdílet
Diskuse