3. místo
A máme tu stupně vítězů. Třetí místo a 4,5 bodu si vysloužil ruský medovik – oblíbený vrstvený medový dort, který se skládá z medem napuštěných piškotů, které jsou potaženy tenkými vrstvami krému. Ačkoli existuje mnoho variant tohoto dortu, krém se obvykle připravuje ze šlehačky nebo různých kombinací kondenzovaného mléka a másla. Předpokládá se, že dort se poprvé objevil ve 20. letech 19. století a původně byl vytvořen pro manželku Alexandra I. Ruského.
Dezerty podobné medovníku jsou oblíbené i v dalších zemích východní a střední Evropy. V Česku je to medovník a v Polsku miodownik.
2. místo
Stříbro putuje do sousedního Polska díky dortu jménem sernik, který od uživatelů a uživatelek Taste Atlasu dostal rovněž 4,5 bodu. Sernik je tvarohový koláč, který vychází ze starých křesťanských a židovských tradic. Vyrábí se z vajec, cukru a tvarohu, který se v moučnících používá již stovky let. Předpokládá se, že sernik vznikl v 17. století, kdy si král Jan III. Sobieski přivezl recept po svém vítězství nad Turky v bitvě u Vídně.
1. místo
Jasné vítězství připadlo s hodnocením 4,6 bodu Švédsku. Tamní dezert kladdkaka je bohatý čokoládový dort, který se skládá z vajec, kakaa (nebo čokolády), másla, cukru a mouky. Během pečení by měl koláč zůstat uprostřed vlhký, zatímco vnější vrstva křupavá. Protože je dort neuvěřitelně hutný a často obsahuje hodně hořké čokolády nebo kakaa, obvykle se posype jemnou vrstvou moučkového cukru a tradičně se podává s kopečkem zmrzliny nebo šlehačkou.