Výzkum ukázal, že všichni miliardáři a miliardářky mladší 30 let své bohatství zdědili.
Obětovat všechen svůj volný čas a dát kariéře velké úsilí? Ale kdeže. The Guardian prozkoumal nejnovější žebříček miliardářů a miliardářek od Forbesu a zjistil, že jediná cesta, jak takového jmění ještě před třicátými narozeninami dosáhnout, je narodit se do podobně bohaté rodiny.
Do žebříčku se dostalo patnáct mladých lidí. The Guardian píše, že je to první vlna „velkého transferu bohatství“. Tím myslí očekávání, že během příštích dvaceti let více než tisícovka podobně bohatých lidí převede svůj majetek v předpokládané hodnotě až 5,2 trilionu dolarů.
K tomuhle číslu došel výzkumný tým jednoduše, protože právě 1 023 z oněch dolarových miliardářů a miliardářek je starších sedmdesáti let. Právě kvůli převodu jejich dědictví je tedy počet lidí s miliardovým jměním vyšší než kdy dřív, přesněji 2 781, a jejich počet dále poroste.
A kdo je mezi patnáctkou, která z dědictví těží už dnes? Tři z nich jsou potomci Leonarda Del Vecchia. Ten založil společnost Luxottica, která vyrábí brýle. Pod ty patří například značky jako Ray-Ban nebo Oakley, díky licencím vyrábí i brýle pod značkami Armani, Dolce & Gabbana, Polo Ralph Lauren, Prada, Swarovski a řadou dalších.
Dále jsou tam irští bratři Firoz a Zahan Mistry, kteří zdědili podíly v Tata Sons, což je mateřská společnost indického konglomerátu Tate Group, pod který spadají automobilové značky jako Jaguar Land Rover.
Benjamínkem žebříčku se stala devatenáctiletá Livia Voigt, dědička brazilské firmy WEG Industries na elektrická zařízení. V seznamu se objevila i její starší šestadvacetiletá sestra.