Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
17. prosince 2024 v 16:52
Čas čtení 0:59
Anna Peclová

Jeden trávil v gymu 20 minut, druhý 40. Identická dvojčata testovala, jak delší čas v posilovně změní tvoje tělo

Jeden trávil v gymu 20 minut, druhý 40. Identická dvojčata testovala, jak delší čas v posilovně změní tvoje tělo
Zdroj: Unsplash.com
ZAJÍMAVOSTI POSILOVÁNÍ A CVIČENÍ ZDRAVÍ
Uložit Uložené

Britští dobrodruzi a milovníci fitness Hugo a Ross Turnerovi provedli experiment, který přinesl „epicky zajímavé výsledky.“

Stejný genetický materiál, stejná dieta, jiná work out routine. Tak by se dal popsat experiment dvojčat Turnerových, kteří během 12 týdnů testovali, jaký dopad má na jejich tělo délka času stráveného v posilovně.

Hugo tak absolvoval 20minutové tréninky, zatímco jeho identické dvojče Ross cvičilo dvakrát déle, tedy 40 minut.

Dvojice zahajovala tréninky společně a dodržovala stejnou rutinu. Po 20 minutách se Hugo zastavil, zatímco jeho bratr dalších 20 minut pokračoval. Trénink zahrnoval mrtvé tahy, bench press a protahování. Bratři do posilovny většinou chodili dva nebo tři dny po sobě, následoval den odpočinku. Během průzkumu zaznamenávali svou tělesnou hmotnost a svalovou a tukovou hmotu.

Doporučeno
10 skvělých knih, které jsou ideální pod stromeček. Máme tipy pro každého člena rodiny 10 skvělých knih, které jsou ideální pod stromeček. Máme tipy pro každého člena rodiny 18. prosince 2024 v 13:30

Dvojnásobný čas nepřinese dvojnásobné zlepšení

Test podle nich přinesl ‚epicky zajímavá zjištění.‘ „Výsledky ukazují, že za těch 40 minut došlo ke zlepšení o méně než pět procent. Zdvojnásobení času v posilovně za to prostě nestojí,“ shrnul výsledky Hugo. „Dvacetiminutové cvičení je mnohem snazší provádět každý den, zvlášť pokud ve cvičení chcete najít konzistenci a motivaci. U čtyřicetiminutovky je mnohem těžší se motivovat a být u toho důsledný,“ dodal.

Odborníci varují, že výzkum bratrů byl příliš krátký a neproběhl podle vědecky uznaných zásad, aby se jeho výsledky daly brát jako všeobecně platné. Ovšem jako experiment přinesl zajímavé výsledky.

Není to poprvé, co šestatřicetiletí bratři využili stejného genetického materiálu pro vědu. V roce 2021 se Turnerovi po dobu tří měsíců stravovali dvěma různými způsoby – jeden rostlinným, druhý všežravým – aby zjistili, jaký rozdíl se projeví na jejich tělech.

Domů
Sdílet
Diskuse