Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
21. září 2016 v 21:10
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Malý lord Fauntleroy: Nevyřešená smrt neidentifikovaného chlapce zůstává záhadou i po téměř 100 letech

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Vražda malého neidentifikovaného chlapce je dodnes záhadou, která se již zřejmě rozřešení nikdy nedočká.

Dne 8. března (marec) 1921 byly na hladině rybníku ve městě Waukesha v americkém Wisconsinu nalezeny ostatky chlapce v přibližném věku pět až sedm let, které zde zřejmě plavaly až několik měsíců. Ke smrti došlo silným úderem tupým předmětem do lebeční oblasti, načež se útočník těla nepozorovaně zbavil v místní vodní nádrži. Zavražděné dítě bylo oděno do oděvu dobré kvality, což pro vyšetřovatele bylo indikací hochova původu z movitého prostředí. Světlovlasý hoch s hnědýma očima a chybějícím zubem v dolní čelisti měl na sobě šedý svetr, blůzu, černé ponožky a boty z usňové kůže, nikdo se však o chlapce nepřihlásil. A i navzdory vyspané odměně ve výši jednoho tisíce dolarů se nepodařilo o chlapcově původu zjistit žádné bližší informace. Neidentifikovaný hoch začal být nakonec přezdíván urozeným přízviskem Malý lord Fauntleroy podle stejnojmenného románu americké spisovatelky jménem Frances Eliza Hodgson Burnett, která ve své knize líčí příběh mladého dědice šlechtického titulu v přibližně stejném věku jako v případě nalezené dětské oběti.

 Nákres nalezeného chlapce

Malý lord Fauntleroy: Nevyřešená smrt neidentifikovaného chlapce zůstává záhadou i po téměř 100 letech
Zdroj: en.wikipedia.org

Během vyšetřování vraždy Malého lorda Fauntleroye policie zjistila, že přibližně pět týdnů před nalezením těla oslovil neznámý pár jednoho ze zaměstnanců firmy O'Laughlin Stone Company, která sídlila poblíž rybníku, kde byl hoch objeven. Žena z dvojice oblečená do červeného svetru se pracovníka vyptávala, zda v okolí nespatřil malého ztraceného chlapce. Dle všeho byla značně rozrušená a záporná odpověď tomuto stavu také příliš nepomohla, zatímco muž, který ji doprovázel, si údajně prohlížel okolí místa, kde bylo tělo později nalezeno. Pár nakonec nasedl do vozidla značky Ford a odjel, dvojici se však už nikdy nepodařilo dohledat.

Jeden z možných scénářů, jakým způsobem mohlo ke zločinu dojít, hovoří o únosu Malého lorda Fauntleroye ze zámožné rodiny žijící v jiné oblasti zřejmě za účelem požadování výkupného. Z nejasného důvodu však byl hoch usmrcen a tělo bylo odhozeno na odlehlém místě, aby se zabránilo případnému objevení oběti či její identifikaci.

Po přerušení vyšetřování, které nepřineslo v zásadě žádné plody, uspořádala jedna ze zdejších obyvatel jménem  Minnie Conrad sbírku financí na pohřeb pro Malého lorda Fauntleroye na místním hřbitově, kde se o hrob svědomitě starala. Není taky bez zajímavosti, že na hřbitově byla údajně kromě Minnie několikrát spatřena neznámá žena s černým závojem, která pokládala květiny na chlapcův hrob, což by mohlo značit, že jej před smrtí znala. Minnie Conrad pak byla v roce 1940 po své smrti v třiasedmdesáti letech sama pohřbena na stejném hřbitově jako zavražděné dítě.

O řadu let později, v roce 1949, vyšetřovatele upozornil lékařský znalec z wisconského města Milwaukee na možnou spojitost mezi případem Malého lorda Fauntleroye a záhadným zmizením šestiletého chlapce jménem Homer Lemay, ke kterému došlo v přibližně stejné době jako k úmrtí neidentifikovaného hocha. Policejní sbor se toto vodítko rozhodl prozkoumat a k výslechu si proto pozval Edmonda Lemaye, otce zmizelého Homera. Ten uvedl, že poté, co synova matka zemřela na tuberkulózu, přenechal Homera v péči rodinných známých, jistému manželskému páru Nortonových. Ti podle Edmonda vzali jeho syna na výlet do Jižní Ameriky, kde chlapec tragicky zahynul během autonehody, přičemž informaci o jeho úmrtí údajně obdržel od jednoho argentinského novinového listu, který celé neštěstí popsal. Nicméně policisté nebyli schopni dohledat o zmíněné nehodě či úmrtí Homera Lemaye naprosto žádné údaje či jakékoliv důkazy, které by otcovo tvrzení potvrzovaly. Stejně tak se nepodařilo najít žádné informace o existenci zmíněných manželů Nortonových.

Fotografie Homera Lemaye před jeho zmizením

Malý lord Fauntleroy: Nevyřešená smrt neidentifikovaného chlapce zůstává záhadou i po téměř 100 letech
Zdroj: en.wikipedia.org

Další vyšetřování poté odhalilo, že Edmond Lemay při několika příležitostech falšoval podpisy své třetí manželky, která záhadně zmizela v roce 1948, což z pohledu policistů jen ubralo na mužově důvěryhodnosti a bylo na místě se domnívat, že i ve svojí výpovědi ohledně synovy smrti vyšetřovatele záměrně uváděl v omyl. Strážci zákona a pořádku tak nabrali podezření, že mezi zmizelým Homerem Lemayem a případem Malého lorda Fauntleroye by skutečně mohla existovat spojitost, nepodařilo se jim však pro to naleznout žádné relevantní důkazy, a tak smrt a pravá identita zavražděného chlapce nalezeného na hladině rybníku zůstává nevyřešenou záhadou i po téměř celém staletí.

Domů
Sdílet
Diskuse