Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
18. října 2016 0:46
Čas čtení 0:00
Dana Scullyová

Beauty trendy Asie: Hlavní je být mladá, bílá a nevinná, a to za jakoukoliv cenu

MÓDA JAPONSKO
Uložit Uložené

Dala by sis na obličej masku se slizem ze slimáků? Dnešní Japonky a Korejky je milují.

Asie jakožto nejlidnatější kontinent je světem sama pro sebe. Vše od písma po mentalitu lidí je zde jiné. A velmi odlišný standard krásy je asi nejlépe viditelným kulturním rozdílem, který přetrvává navzdory globalizaci. I v roce 2016 je ideál gejši silně promítnutý do toho, jak se dívky líčí a jak pečují o svou pleť.

Beauty trendy Asie: Hlavní je být mladá, bílá a nevinná, a to za jakoukoliv cenu
Zdroj: wikipedia.org

Holky jsou zde stále vedeny k tomu vypadat co nejnevinněji (vzpomínáte na trend japonských lolitek pár let zpátky?) a nejkřehčeji. To také značí slušnost a dobré vychování a u zaměstnaných žen profesionalitu, což jsou v Asii velmi důležité hodnoty.

Samozřejmě, že péče o zevnějšek je vždy taky přizpůsobena, aby zvyšovala sexuální atraktivitu. A vzhledem k tomu, že v Asii stále vládne tradiční pojetí role muže a ženy, je po ženách vyžadováno, aby byly poslušné a neohrožovaly mužovu autoritu. Předpokládá se také, že dívky se vdají nejpozději okolo sedmadvacátého roku, a pokud ne, do hledání manžela se zapojují i rodiče dívky, protože neprovdaná dcera uvrhává na rodinu nedobré světlo. Například v Číně se těmto neprovdaným ženám říká  „zbytkové“ neboli Shengnu, což se dá volně přeložit jako stará panna. Tento nesmyslný tlak na mladé ženy je podporován i propagandou vlády, která se tak snaží spravit krizi nadpočtu nezadaných mužů způsobenou bývalou politikou jednoho dítěte. Toto všechno se projeví v tendenci snažit se vypadat co nejmladší. A typickým znakem nízkého věku je nevinnost. Pojďme se tedy podívat, jak toho docílit.

Doporučeno
KVÍZ: Poznej, jestli jde o slavné anime, nebo o šílený vymyšlený příběh KVÍZ: Poznej, jestli jde o slavné anime, nebo o šílený vymyšlený příběh 29. listopadu 2023 18:00

Ale ještě jednu základní věc. Asiatky se neopalují. Asiatky se „bělí“. Krém na opalovaní s vysokým SPF je každodenní nutností (taky proto, že zabraňuje stárnutí kůže). Občas dokonce používají zesvětlovače kůže, které jsou však nezdravé asi tak jako odbarvování vlasů na peroxidovou blond, takže o jejich používání se moc nemluví, ale těžko byste hledali například v Jižní Korei nebo v Japonsku celebritu bez alabastrové pleti.

Takže když jde o make up, začneme světlým odstínem hydratujícího make upu a vynecháme bronzer a konturování, u nás tak zpopularizované Kim Kardashian. Naopak celkem vysoko na lícní kost naneseme krémovou tvářenku s leskem pro svěží vzhled. Ve východní Asii je tento skoro mokrý look make upu opravdu populární, i když našinec by spíš řekl, že to vypadá mastně.

Beauty trendy Asie: Hlavní je být mladá, bílá a nevinná, a to za jakoukoliv cenu
Zdroj: Dr. Gowoonsesang

Co se týče očí, opět můžeme zapomenout na tmavé barvy a kočičí linky, v současné době vévodí lesklé nebo třpytivé stíny světlých barev doplněné maximálně tenkou linkou. Tento look oči otevírá a dává nositelce zdravý zářivý pohled, jako když se vyspala dorůžova. Obočí zůstává rovné, nevytrhané do žádného obloučku – opět skoro dětský vzhled.

Beauty trendy Asie: Hlavní je být mladá, bílá a nevinná, a to za jakoukoliv cenu
Zdroj: stylenanda.com

O rty velké jako Kylie Jenner tu nikdo zájem nemá, takže odložit tužku na rty a místo na rozšiřování okrajů se zaměřit na centrum rtů, což opticky rty zmenšuje. Taky vám to připomíná moderní variaci na maličkaté rty gejš?

Beauty trendy Asie: Hlavní je být mladá, bílá a nevinná, a to za jakoukoliv cenu
Zdroj: seoulstine.blogspot.com

Každý ví, že bez dobré pleti nedopomůže k iluzi bezchybnosti ani ten sebelepší make up a Korejky to vědí dvojnásob. Korejská obsese péčí o pleť trvá již dlouho, ale v posledních dvou letech překročila hranice Hollywoodu a začíná se rozšiřovat do světa.

Doporučeno
Znásilňovali mě každou minutu. Sexuální otrokyně japonských vojáků musely o svém utrpení desítky let mlčet Znásilňovali mě každou minutu. Sexuální otrokyně japonských vojáků musely o svém utrpení desítky let mlčet 20. srpna 2023 11:00

Už i u nás se dají sehnat takzvané sheet masks, papírové masky nasáklé účinnými výtažky z rostlin a jinými vyživujícími složkami (třeba slizem ze slimáků – velmi populární i v krémech) a některé mají na sobě potisk obličeje tygra nebo karnevalové škrabošky. V Jižní Korei dokonce existuje hnutí one day one mask sheet, kdy si lidé aplikují masku každý den, což může vyjít celkem draho.

Beauty trendy Asie: Hlavní je být mladá, bílá a nevinná, a to za jakoukoliv cenu
Zdroj: kimkine.com

Jestli si říkáš, zda to není trošku zbytečné, dovol ať ti představím další vývozní artikl korejského beauty průmyslu: desetikrokový systém péče o pleť. Zahrnuje dva odličovače na vodní a olejové bázi, peeling, toner, sérum, esenci (velmi koncentrované sérum, které má podpořit obnovu buňek), už zmiňovanou masku, oční krém, denní/noční krém a krém s SPF. Výsledky jsou prý ovšem viditelné a to se počítá, ne?

Beauty trendy Asie: Hlavní je být mladá, bílá a nevinná, a to za jakoukoliv cenu
Zdroj: pinterest.com
Domů
Sdílet
Diskuse