Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
6. prosince 2016 v 13:53
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Jude Law jako jeden z nejkontroverznějších papežů historie spřádá intriky v novém traileru k seriálu z dílny HBO

FILMY A SERIÁLY
Uložit Uložené

Ambiciózní seriál od HBO čítá deset dílů a představuje nám rozporuplnou postavu jednoho z kdysi nejmocnějších mužů planety.

Pokud jste ještě neviděli seriálový projekt The Young Pope od HBO, máme pro vás dobrou zprávu. Dnes totiž televizní gigant vypustil další ukázky k velmi dobře hodnocenému seriálu, který je limitovaný a čítá deset dílů. Přičemž samotný seriál si svoji premiéru na HBO Europe už odbyl (v USA bude premiéra až v lednu). Pokud jste ale o projektu ještě neslyšeli věřte, že mu rozhodně nechybí ambice a potřebná kvalita. Režíroval Paolo Sorrentino a divákům v limitovaném formátu o jedné sérii je odvyprávěn příběh Lennyho Belarda, respektive Pia XIII., prvního papeže pocházejícího ze Spojených států amerických. Jedná se o mladého a okouzlujícího muže a jeho zvolení se zdá být výsledkem jednoduché, ale účinné mediální strategie ze strany kolegia kardinálů. Ale zdání klame, a to především na místě, jakým je Vatikán. A Pius XIII se časem ukáže být tou nejtajemnější a nejrozporuplnější novodobou hlavou celé církve. Mazaný a naivní, ironický a pedantský, pochybovačný a rozhodný, melancholický i nemilosrdný Pius XIII se pokusí přiblížit boha nejen lidem, ale i sám sobě. 

Samotného papeže si střihl Jude LawDiane Keaton si zahrála roli sestry Mary, jeptišky z USA, která momentálně žije ve Vatikánu. V seznamu herců také mimo jiné najdete jména jako Silvio Orlando, Scott Shepherd, Cécile de France, Javier Cámara, Ludivine Sagnier, Toni Bertorelli a James Cromwell. Ambiciózní projekt sice už na našich obrazovkách běžel, ale věříme, že ne každý to zachytil, a protože propagace zdařilých počinů je naším úkolem, budeme rádi, když se díky nově vydanému traileru a velmi pozitivním ohlasům, rozhodnete dát seriálu The Young Pope šanci. 

Domů
Sdílet
Diskuse