I po mnoha letech od svého vzniku vzbuzuje zájem mnoha lidí.
1100hektarový pozemek v blízkosti kalifornského města Monte Rio patří dlouhodobě mezi nejtajnější místa nacházející se na území Spojených států. Sídlí na něm spolek Bohemian Grove, ve volném překladu Bohémský les, který každoročně uprostřed července hostí během dvou týdnů skupinu nejmocnějších mužů Ameriky. A to už 145 let. Přestože spolek údajně slouží k odpočinku jeho členů, dává mnoho důvodů pro konspirátory, aby se mermomocí snažili dobrat k údajné skutečné pravdě kolem něj.
Psal se rok 1872, když se skupina lidí sdružená kolem herce Henryho Edwardse rozhodla založit spolek, ve kterém by mohli společně trávit volné chvíle po náročné práci. Ačkoli mělo původně jít o uzavřenou společnost, postupem času do jejích řad pronikaly i jiné osoby, zejména významní lidé z oblasti kultury. K prvním z nich patřil například autor Doriana Graye, spisovatel Oscar Wilde. Roky postupně ubíhaly a Bohemian Grove zažíval nebývalý rozmach. Vlivní členové přibývali, a to logicky vedlo k tomu, že se jeho činnost utajovala do maximální možné míry. Samozřejmě, díky tomu, že se to někdy nepodařilo, máme o něm alespoň nějaké informace.
Mezi jeho členy patřili někteří američtí prezidenti: Dwight Eisenhower, Richard Nixon, Ronald Reagan, Jimmy Carter, George H. W. Bush a jeho syn George W. Bush ml. Mimo jiné v něm najdeme jména herce Clinta Eastwooda, spisovatele Jacka Londona, bankéře Davida Rockefellera či bývalého skvělého kulturisty, herce a politika Arnolda Schwarzeneggera. Celkově má dnes spolek přibližně 2000 členů výhradně mužského pohlaví. Ženy sem mají od začátku vstup zakázán, což je nakonec vedlo k tomu, že založily svou vlastní skupinu s názvem Belizean Grove.
Proslýchá se, že na tomto místě došlo k mnoha významným rozhodnutím. Pamatujete si na Projekt Manhattan? Šlo o tajný vojenský vědecký projekt Spojených států během druhé světové války, jehož jediným cílem bylo vytvoření atomové bomby. Zaměstnával přes 200 000 lidí, dalších 600 000 nepřímo, přičemž většina ze zúčastněných osob netušila, že pracuje na něčem, co za nějakou dobu později srovná se zemí japonská města Hirošima a Nagasaki. Proslýchá se, že základy Projektu Manhattan dostaly svou prvotní podobu právě v Bohemian Grove.
Zájem zjistit, co se děje, takříkajíc za zavřenými dveřmi areálu, mělo mnoho lidí. Prvním z nich byl novinář Philip Weiss, kterému se dovnitř podařilo dostat a svou návštěvu podrobně popsal ve svém článku. Z něj se mimo jiné máme možnost dozvědět o sexuálních orgiích s najatými prostitutkami. Dalším neméně zajímavým rituálem je tzv. spálení starostí (Cremation of Care), při kterém zapálí figurínu člověka, aby před ní následně v kostýmech odříkávali speciální fráze. S trochou nadsázky může obřad velmi vzdáleně připomínat známý festival v poušti - Burning Man.
Další významnou výpověď o činnosti spolku máme díky práci Alexe Jonese, který o něm natočil dokument. Momenty plné okultismu, magie, černo červených plášťů, velké kamenné sovy jako symbolu spolku a rituální oběti. To je jen zlomek toho, co společenství nabízí. Kdo ví, možná se v budoucnu o něm dozvíme víc. Otázka na závěr - myslíte si, že něco podobného máme v menší míře i u nás v Česku? Podělte se se svým názorem v komentářích.