Čtvrtek 18. 1. 2018 svátek má Vladislav, Vladislava

hledej na refresheru

Z Londýna až do Tokia. Nový vlak procestuje téměř 14 000 kilometrů a překoná i 45 kilometrů přes moře

Transsibiřská magistrála se pravděpodobně dočká obrovského rozšíření až do Japonska.

10. září 2017, 19:42
zdroj: InvictaHOG, wikimedia
10. září 2017, 19:42

Už brzy se budou přepisovat knihy rekordů. Výstavba nového nepřetržitého železničního spojení je potvrzena. Rusko totiž plánuje rozšířit svou majestátní Transsibiřskou železnici. Ta je dnes dlouhá 9 288 kilometrů, ale Rusko momentálně vyjednává s Japonskem, protože chce trať protáhnout až do Tokia. Začínalo by se přitom už v Londýně. Trať tedy protne celý euroasijský kontinent, a to délkou 13 500 kilometrů.

 

Z Londýna až do Tokia. Nový vlak procestuje téměř 14 000 kilometrů a překoná i 45 kilometrů přes moře

 

Mezi Ruskem a Japonskem už o nejdelší stavbě světa probíhá bouřlivá diskuse. Stačí jen vyřešit cestu do Japonska a problémy v Evropě, kde jsou však tratě už dávno vybudované. Tato část ještě není oficiálně potvrzena, ale předpokládá se, že z Londýna by vlaky pokračovaly přes Francii, Německo a Polsko až do Ruska. Největším oříškem přitom bude samotné propojení Japonska s Ruskem. O to se má postarat masivní most z ruského ostrovu Sakhhalin na japonský ostrov Hokkaido, dlouhý přes 45 kilometrů, protínající Japonské moře, za 4,38 milardy eur. Po stavbě by jezdily vlaky, ale i auta. Pro Japonsko by šlo o první silniční i železniční spojení s pevninou, dosud se museli spoléhat jen na lodě a letadla. Rusko navíc nabízí finanční pomoc i na vybudování železnice na japonských ostrovech.

 

Transsibiřská magistrála dnes

Z Londýna až do Tokia. Nový vlak procestuje téměř 14 000 kilometrů a překoná i 45 kilometrů přes moře

 

Cestující Transsibiřskou magistrálou a jejími novými přípojkami si tak za několik let vychutnají kulturu obrovských evropských měst, pusté Rusko, zasněžené hory Sibiře i ukvapené Tokio. Navíc takové propojení mezi Japonskem a Ruskem má i historický podtón, tyto dva státy se totiž samy od sebe od druhé světové války ještě na ničem nedohodly od chvíle, kdy si v roce 1945 Stalin bez okolků přivlastnil tehdy japonské souostroví Kurily. Rusko plánuje posílit hospodářství ve východní části země a právě obrovská vlaková trať je perfektní příležitostí, která navíc přináší tisíce turistů.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Odebírej REFRESHER videa