Pátek 27. 4. 2018 svátek má Jaroslav

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Ferrari a SUV? Kvůli snaze o zvýšení prodejů už za pár let realita

Maranellské automobilka potvrdila příchod svého SUV.

10. leden 2018, 21:23
10. leden 2018, 21:23

Maranellské automobilka potvrdila příchod svého SUV.

Trend SUV nabírá na obrátkách, ať už jde o plejádu všelijakých derivátů této kategorie mezi konvenčními značkami nebo o nový Urus. Je třeba si však uvědomit, že značky (nejen ty automobilové) dělají jen to, po čem je poptávka. Tak, jak Porsche nastolilo trend sportovně-luxusních SUV, tak se na vlně jeho popularity chtějí svést i ostatní. Řeknete si, že je to ostuda sportovně založené značky, díky modelu Cayenne si však petrolheadi mohou kupovat 911, takže účel je splněn – bez něj by ikona už asi neexistovala. Obdobným směrem na to jde i Levante, které již nyní tvoří přibližně 60 % prodejů značky Maserati. Otázkou času bylo, kdy na rozjetý vlak nastoupí i Lambo, no a už v nejbližších letech je bude následovat i takový Rolls-Royce či Ferrari.

 

Ferrari dlouhá léta SUV odmítalo, pravdou ale je, že i v Maranellu se pomalu a jistě kují pikle, neboť jeho příchod potvrdila samotná značka. V kuloárech se šeptá o roku 2021, přičemž zdroje blízké značce naznačují spíše vozidlo FUV než SUV, tedy Ferrari Utility Vehicle. Pod tímto názvem by se však dal charakterizovat i model FF, respektive GTC4Lusso, takže je otázkou, do jaké míry skutečně půjde o vozidlo s vyšší stavbou karoserie a menšími či většími schopnostmi v terénu.

 

Ferrari a SUV? Kvůli snaze o zvýšení prodejů už za pár let realita

 

I Maserati se svým Levante totiž světu dokázalo, že jak na silnici, tak i v terénu umí toto sportovní SUV velké věci. Podotknout je taky třeba, že i v případě Ferrari se očekává jakási spolupráce s „domovskými“ značkami, ať už Alfou nebo právě Maserati – jak Cayenne, tak Bentayga a nově i Urus jsou totiž auta jednoho koncernu, jejich vývoj byl tedy citelně jednodušší a zároveň efektivnější .

 

V opačném případě bychom ze strany tak malých značek (rozuměj málo prodávajících) takové velké počiny nepoznali. Ferrari se tedy netají tím, že chystaným SUV, o kterém se zatím mluví jako o modelu F16X, chce zvýšit prodej, no a to, jak by mohlo teoreticky vypadat, nám naznačuje render, který mixuje model 812 Superfast a Alfa Romeo Stelvio.

 

Ferrari a SUV? Kvůli snaze o zvýšení prodejů už za pár let realita

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Nejčtenější