Plány Třetí říše byly vždy mimořádně ambiciózní.
Nacisté se v dobách své největší slávy nebáli nových technologií a tlačili na to, aby Třetí říše nikdy nezůstávala při vývoji zbraní či vozidel pozadu. Hitler nestál v cestě svým věrným inženýrům a vědcům, kteří se snažili pozvednout nacistické Německo na piedestal nejsilnější země na světě, a tak se díky plánům jednoho německého fyzika zrodila i strategie, která měla jednoho dne zničit celá města nacistických nepřátel.
Na konci 20. let minulého století navázal německý fyzik Hermann Oberth na poznatky svých dávných předchůdců a začal přemýšlet nad tím, zda by bylo teoreticky možné vyslat do vesmíru obrovské zrcadlo, které by dokázalo využít sluneční paprsky a po koncentraci je vyslat na konkrétní bod na Zemi, díky čemuž by byla využita jejich potenciální ničivá síla.
Oberth v té době netušil, že o několik let později si jeho plán vezmou do parády nacističtí inženýři a vypracují skutečnou strategii na to, aby mohly nacistické továrny sestrojit potřebné součástky, a pak do vesmíru vyslat speciální satelit se zrcadlem schopným upražit a zničit celá americké města a dokonce i uvařit části oceánu. Zbraň dostala název Sonnengewehr, čili v překladu sluneční zbraň a měla působit ve vesmíru ve výšce přes 8200 kilometrů na zmiňovaném satelitu.
Obrovské zrcadlo ve vesmíru mělo mít teoreticky sílu na zničení čehokoliv, na co by bylo nasměrováno, což s odstupem let mírně připomíná Hvězdu smrti z filmů Star Wars, ale nacisté narazili na obrovský problém. V té době neexistovala raketa, která by byla dostatečně silná na to, aby mohla jednotlivé součástky vynést tak vysoko do vesmíru, a tak museli od plánů upustit.
Kdyby se jim tehdy podařilo překonat technologickou propast a zrcadlo v ideální formě dopravit i osadit nad naši planetu, mělo by to zničující účinky, protože teoretickou část později v 90. letech potvrdila ruská mise Znamya. Projekt Znamya vyslal do vesmíru 20metrové zrcadlo, které úspěšně odrazilo sluneční paprsky na povrch naší planety, přičemž paprsek byl světlý tak, jako úplněk Měsíce. Následující mise však nebyla úspěšná a od té doby zůstaly vesmírné experimenty se zrcadly v pozadí.