Transplantace má v budoucnu probíhat z geneticky upravených zvířat.
Transplantace orgánů od lidských dárců nejsou pro lékaře ani pacienty vůbec jednoduchou záležitostí. I přesto, že začne končetina, orgán či jakákoli část těla fungovat, pro zbytek lidského těla jde stále o cizí přírůstek a odmítá s ním spolupracovat. Krevní oběh či nervová soustava nemají na výběr, ale imunitní systém začne na novou část vytrvale útočit a něco takového často ústí v další zdravotní problémy nebo bolesti.
Vyřešit tento problém mají uměle vyvinuté části, které budou pocházet z uměle vytvořených a geneticky upravených zvířat. Toto vše je zatím jen teorie a výsledky jsou mizivé, ale teprve nedávno došlo k velkému pokroku. Vědci z University of California vedení Dr. Pablem Rossem totiž uspěli v pokusu takovou bytost vytvořit. Z přirozeného rozmnožovacího procesu získali embryo ovce. Do něj se následně aplikovalo několik lidských kmenových buněk a následně čtyři týdny sledovali, co se bude dít. A překvapivě, vše fungovalo podle plánu a předpokládalo se, že by bytost dokázala žít běžný život, ale embryo bylo nakonec usmrceno.
Abychom byli fér, poměr lidských buněk k původním ovčím nebyl padesát na padesát. Lidská část embrya byla v povážlivě menšině, jen jedna buňka z člověka versus deset tisíc ovčích. I to však stačí, aby se vývin ovce ovlivnil. Po čtyřech týdnech však byla embrya pro jistotu usmrcena, aby se zabránilo utrpení bytostí, neboť tato oblast potřebuje ještě pořádnou hromadu výzkumu.