Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
3. února 2019 19:52
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Hvězda MMA Patrik Kincl: Odveta s Vémolou je pro mě osobní, na Procházkovi obdivuju jeho srdce (Rozhovor)

Hvězda MMA Patrik Kincl: Odveta s Vémolou je pro mě osobní, na Procházkovi obdivuju jeho srdce (Rozhovor)
REFRESHER PATRIK KINCL XFN
Uložit Uložené

Českého elitního zápasníka Patrika Kincla letos čeká zřejmě největší výzva kariéry. 29letý rodák z Hradce Králové se připravuje na odvetný souboj s Karlosem Vémolou, kterého se fanoušci dočkají letos v létě.

Loňský rok byl pro domácí MMA scénu extrémně plodný. Dočkali jsme se celé řady senzačních turnajů, podařilo se zaplnit největší haly v České republice i na Slovensku a není pochyb o tom, že i rok 2019 bude plný zajímavých a ostrých duelů.

Jedním z těch nejočekávanějších je bezesporu odvetný souboj mezi hvězdami XFN Karlosem Vémolovou a Patrikem Kinclem, jejichž první střet skončil výhrou českého „Terminátora“. Nyní je však Patrik odhodlán skóre srovnat. A jak sám říká, vítězství pro něj nebude jen osobním zadostiučiněním, ale zároveň se tím přiblíží svému vysněnému přestupu do UFC. 

V rozhovoru se dozvíš:
  • jak se Patrik připravuje na odvetu s Vémolou;
  • kdy by chtěl přestoupit do UFC;
  • jakou hudbu u tréninku poslouchá;
  • proč už nečte komentáře.

Letos tě čeká důležitý zápas – odveta s Vémolou. Jak se těšíš?

Těším se velmi. Je to vydřený. Musel jsem vyhrát dva zápasy, jeden z nich byl pro mě taky trochu osobní, takže konečně se to podařilo a soustředím se jenom na tu odvetu.

Kolik budeš shazovat? Jak jsi na tom teď s váhou?

Momentálně jsem asi 8 kilo přes.

Do zápasu zbývají asi 4 měsíce. Kdy začneš s přípravou?

Už jsem začal.

Teprve před pár dny ses ale vrátil z dovolené. Takže jsi začal hned po návratu?

Je to tak, teď jsem byl na dovolené. Chtěl jsem mít původně celej leden volno, protože jsem měl zranění z tréninku před zápasem s Pínem (natržený mezižeberní sval, pozn. red.) a chtěl jsem to doléčit, ale jak jsem byl doma, tak se mi to nedařilo. Hned jsem zase skočil do tréninku a věděl jsem, že tudy cesta nevede. Manželce jsem slíbil, že podnikneme svatební cestu, takže bylo potřeba to vymyslet co nejrychleji, abych mohl nejpozději od února začít trénovat. Vyrazili jsme tedy dovolenou, odpočinul jsme si a od konce ledna jsem už zase zpátky v přípravě.

Zmínil jsi svoji manželku. Jak ona prožívá tvoje zápasy? Je to pro ni těžké?

Se džbánkem vína to jde samozřejmě snáz. (smích) Hodně mi pomáhá během přípravy, kompletně s dietou, mám od ní vždy navařeno. Takže by se dalo říct, že i pro ni je to vždycky tak trochu osobní zápas.

U tebe je tradicí, že jezdíš do Norska do Frontline Academy, kde mimo jiné trénuje i UFC bojovník Jack Hermansson, který před pár lety Vémolu porazil. Budete spolu probírat taktiku?

S Jackem jsem komunikoval už dříve. Budu se snažit do Norska opět odjet na přípravu, je to super gym, mám tam skvělý podmínky, takže s ním budu určitě pár věcí opět konzultovat.

Říkal jsi, že nechceš rozebírat svou přípravu příliš podrobně s ohledem na to, o jak důležitý zápas se jedná. Můžeš ale aspoň trochu nastínit, jak to bude probíhat a jestli to bude jiné, než když ses na Vémolu připravoval poprvé?

Už tehdy jsem byl připravenej dobře. Možná jsem neměl nabráno moc kil do střední váhy (kategorie do 84 kg, pozn. red.), ale s přípravou jsem byl spokojenej. Dařilo se mi vše, co jsem si stanovil, takže příprava se na odvetu nijak výrazně měnit nebude.

Chci si dokázat, že jsem na Vémolu měl už v prvním zápase

Domů
Sdílet
Diskuse