Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
11. června 2019 17:35
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Konec cirkusů s exotickou zvěří v Brně? Občané rozhodnou v anketě

Konec cirkusů s exotickou zvěří v Brně? Občané rozhodnou v anketě
Zdroj: AP Photo/Lionel Cironneau/TASR
ZAJÍMAVOSTI BRNO
Uložit Uložené

Moravská metropole se možná přidá po bok Znojma, které takové cirkusy zakázalo.

Vedení Brna spustilo anketu, v níž se budou moci místní vyjádřit, zda schvalují pronájem pozemků cirkusům, které předvádějí divoká zvířata. Hlasování bude ukončeno v červenci a magistrát následně rozhodně o případných doporučeních o omezení pronájmu v jednotlivých městských částech.

Moravská metropole se tak přidává po bok měst, která už zavedla podobná omezení nebo o nich dala rozhodnout občanům. Příkladem budiž Znojmo, které se nedávno rozhodlo spolupráci s cirkusy zcela ukončit. V anketě tam pro zákaz hlasovalo 70 % hlasujících.

Otázka konce pronájmu ploch pro cirkusy je na stole kvůli drezuře a nevhodným podmínkám, kterým mají být zvířata vystavena.

Konec cirkusů s exotickou zvěří v Brně? Občané rozhodnou v anketě
Zdroj: TASR/AP Photo/Sean Havey

Ředitel Cirkusu Humberto Hynek Navrátil se podle České televize hodlá kvůli podobným záležitostem obrátit na soudy. „Prostory pro zvířata jsme zvětšili podle evropských norem asi pětkrát. Každému zvířeti se věnujeme individuálně a má dost pohybu,“ argumentuje. Plochy k pronájmu se ale tenčí. 

Zákaz pronájmu ploch pro cirkusy s divokými zvířaty prošel zatím krom Znojma už i ve Slavkově u Brna nebo v Zábřehu na Šumpersku.

Brňané budou moci o budoucnosti cirkusů operujících na území města rozhodnout v anketě na www.brnoid.cz či případě osobně v Knihovně Jiřího Mahena nebo v Turistickém informačním centru města Brno. Hlasování se smějí zúčastnit jen obyvatelé Brna starší 15 let.

Domů
Sdílet
Diskuse