Při zadávání textů si své pracoviště rozložíš prakticky kdekoliv.
Smartphony dnes už zvládnou téměř všechno. Na zadávání textu však používají stále poměrně malé klávesnice, které ti vyskočí na displeji. Při odpovídání kámošům přes Messenger zřejmě nic víc nepotřebuješ, ale na psaní bakalářky to právě vhodné není.
Výzkumné oddělení C-Lab initiative, které dává zaměstnancům Samsungu rok volna od jejich běžných pracovních příležitostí, aby mohli rozvíjet i bláznivější projekty, na aktuálním veletrhu CES ukázalo prototyp tzv. SelfieType klávesnice. Všiml si toho CNET.
Samsung C-Lab’s wild invisible AI keyboard in action. It uses the selfie camera of a phone to recognise joint movements and translate them into typing #CES2020 pic.twitter.com/hDRPPSa6zC
— Daniel Van Boom (@dvanboom) January 7, 2020
Jak to všechno funguje, vidíš na přiloženém videu. Telefon položíš způsobem, aby zabudovaná přední kamera snímala dostatečně velkou plochu stolu.
Umělá inteligence se pak zaměří na všech deset prstů na obou tvých rukách a rozeznává ťukání na klávesnici, která vlastně neexistuje.
Idea praví, že mobil takto budeš moci rozložit kdekoliv a bleskově si vytvořit podmínky pro ideální psaní jakýchkoli dlouhých textů. Samozřejmě, otázka je, jak se do kláves trefíš, když je ve skutečnosti nevidíš.
Při technice „psaní všemi deseti by to ale teoreticky nemuselo být nutné, při tomto kancelářském stylu totiž specifická písmena trefuješ vždy stejnými prsty.
Je ale jasné, že tento výmysl, pokud se někdy opravdu dostane na trh, nebude pro každého. Díky odezvě a zdvihu reálných kláves totiž mnoho lidí píše přesněji, nebo má alespoň při práci lepší pocit.
SelfieType navíc není nápadem z čistého nebe. Už minimálně na CES 2013 byl vidět obal pro iPhone, který fungoval na podobném principu. A na stůl před tebe dokonce promítal i reálná tlačítka. Tipneme si, že se příliš neuchytil.