Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
10. srpna 2020 v 6:52
Čas čtení 0:50
Matej Krajčovič

Bill Gates označil americké testy na koronavirus za odpad. Výsledky často přicházejí i za týden od odběru

NEWS KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Miliardář také předpokládá, že se svět s koronavirem nakonec úspěšně vypořádá.

V USA stále přibývají desetitisíce nových pacientů s pozitivním testem na koronavirus denně a pandemie podle všeho v nejhůře zasažené zemi na světě neustupuje.

 

Bill Gates, který sám financuje vývoj vakcíny i léků, z toho viní především samotné testy. V rozhovoru pro WIRED označil americké testování za „stupiditu“ a většinu testů za „odpad“.

V USA totiž podle Business Insideru trvá vyhodnocení běžných testů i týden, zřejmě proto, že laboratoře jsou přetížené. Za tu dobu ale mohou osoby virus roznášet dál, protože nevědí s jistotou, zda se musí izolovat.

Gates kritizuje, že americké úřady zdravotnickým zařízením proplácejí testy nezávisle na tom, jak rychle je vyhodnotí. Navrhuje tradiční tržní řešení: proplatit je pouze v případě, že výsledky doručí do 48 hodin. 

„Pokud vás nezajímá, jak pozdě to bude a přeplatíte je ve stejné míře, samozřejmě, že budou brát každého zákazníka. Protože vydělávají šílené peníze.“ Gates doporučuje, aby nemocnice, které jsou v USA většinou soukromé, dostávaly bonus, pokud test vyhodnotí do 24 hodin, standardní částky pokud to stihnou za dva dny a nic, pokud to nestihnou. „Změní to přes noc!“ předpokládá miliardář.

Doporučeno
Je jedním z nejbohatších lidí na světě, ale jeho dětem příliš mnoho nezůstane. Toto je 10 zajímavostí o Billu Gatesovi Je jedním z nejbohatších lidí na světě, ale jeho dětem příliš mnoho nezůstane. Toto je 10 zajímavostí o Billu Gatesovi 18. července 2020 v 15:59

Bill Gates ale přináší i pozitivní zprávy, při pohledu na tempo vývoje vakcín a léčiv předpokládá, že v bohatých zemích se s koronavirem vypořádáme již do konce roku 2021, ve zbytku světa pravděpodobně o rok později.

Domů
Sdílet
Diskuse