Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pátek 4. 12. 2020 svátek má Barbora, Barbara

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
2
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Zajímavosti - Česko
2
Vojtěch Vanda
9. říjen 2020, 13:33
Čas čtení: 2:13
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Prosím o radu, jak dále postupovat, abychom zachránili naše živobytí. Majitel vinného baru vyzval vládu k odpovědím

Jan Horešovský, spolumajitel vinných barů Vinograf Wine Bar v Praze, napsal na Twitter vzkaz vládním činitelům s prosbou, zda by mu nemohli napsat, jak během opatření proti Covid-19 zachránit gastropodniky.

Vojtěch Vanda
9. říjen 2020, 13:33
Čas čtení: 2:13

Stravovacím zařízením a barům se vrací jaro. Po opatřeních, která zavedl ministr zdravotnictví Roman Prymula v návaznosti na rapidní zhoršení počtu nakažených koronavirem, zůstávají gastropodniky v opravdové nejistotě.

 

I ty vyhlášenější pražské podniky, mezi něž patří například Vinograf Wine Bar u Karlova mostu, budou muset zavřít. Jeho spolumajitel, Jan Horešovský, proto vyzval přes Twitter vládní činitele, aby mu poradili, jak zachránit živobytí i bez vládní pomoci, která je buď nedosažitelná nebo nevýhodná. 

 

 

„Vážení panové Prymulo, Havlíčku, Babiši a paní Schillerová, rád bych Vám oznámil, že máme v Praze dvě provozovny: u Karlova mostu a na Novém Městě. Zítřejším dnem zavíráme provoz u Karlova mostu,“ oznámil na Twitteru spolumajitel Vinograf Wine Barů Jan Horešovský smutnou realitu nejen jejich, ale i dalších podniků, které kvůli nově zavedeným opatřením už dále nezvládnou svůj provoz financovat.

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 1472 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 55.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš získat tyto benefity
VÍCE

 

 

Horešovský uvedl i důvody, proč se vlastně zavírá. Standardní provozní doba, která se reguluje o 4 hodiny, totiž pro bar údajně znamená 80 % ztráty, v září klesne návštěvnost v turistické lokalitě bez turistů na nulu, závazky z jara, které nemají zaplacené, nemají jak splatit, deklarovaná pomoc vlády prý nebyla využitelná a externí pomoc od bank jim byla zamítnuta.

 

Spolumajitel vinného baru se proto veřejně vládních činitelů zeptal na otázky, které ho trápily. Zajímalo ho, proč vláda nezajistila funkční záchranné programy pro podnikatele, kdo se postará o zaměstnance z gastronomie, a jaké budou dodatečné kompenzace.

 

Dále jej zajímalo, jestli bude stále vláda vyžadovat ve smlouvách o státní pomoci podpis, kterým se podnikatelé vzdají práva na náhradu škody, a kdy vláda poskytne tvrdá data, podle kterých se analýzy a rozhodnutí o opatřeních dělají.

 

 

„Jste jistě kvalifikovaní a odpovědní lidé, a proto Vás prosím o radu, jak máme dále postupovat, abychom zachránili naše živobytí, investice a práci lidem. Dále Vás žádám o odpovědi na moje otázky, na které ale nečekám jen já, nýbrž celá gastronomie a veřejnost. Proto promiňte, že nepřijmu žádné případné pozvání na kávu od pana Babiše, nýbrž na odpovědi čekám veřejně,“ dodal zoufalý podnikatel.

 

Lidé pomáhat chtějí

Přímé odpovědi se Horešovský do vydání článku minimálně veřejně nedočkal, na jeho naléhavou zprávu ale odpověděli někteří lidé, jimž osud podniků nebyl lhostejný„Jane, máme kancelář hned vedle Vás na Senovážném. Budeme teď pro své důležité zákazníky objednávat víno jako dárek před Vánoci. Můžeme se dohodnout na nějakém odběru,“ napsal jeden z komentujících, který chtěl pomoci.

 

Další komentující sdílela tweet, ve kterém Pavel Ungr, SEO konzultant, uvádí, že 21. října povede webinář zdarma o tom, jakým způsobem získat více zákazníků pomocí internetu. Stálí zákazníci zase Horešovského ujišťovali, že se k nim znova zastaví. Jestli to ale bude stačit, ukáže jen čas.

 

 

„Po dnes (ve čtvrtek) ohlášených opatřeních budeme pokračovat jen díky obědům, z nichž však tržby díky návratu hostů do režimu home-office zásadně klesají,“ napsal Horešovský k situaci, která vládne v jejich druhém, zatím ještě nezavřeném podniku. Nicméně za reakce, kterých se na Twitteru dočkal od zákazníků, byl vděčný. 

 

„Moc děkuju za všechny vaše reakce. Zase mám na chvíli pocit, že to, co děláme, má smysl a dělá jiným radost. To je pro nás hrozně důležitý,“ konstatoval.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Ohodnoť článek
2
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
News
17:31
Loono žádá o pomoc. Organizace snažící se o zdravotní prevenci, s níž jsme ti nedávno přinesli rozhovor, chce v roce 2021 spustit celonárodní kampaň o duševním zdraví. Vyškolit chce v prevenci prostřednictvím komunitní aplikace dalších více než 1,5 milionu lidí. Podpořit je může kliknutím SEM.
15:48
Na Jihlavsku havaroval autobus plný dětí. Na místě je nejméně 10 zraněných. Na Jihlavsku havaroval autobus plný dětí. Na místě je nejméně 10 zraněných.
14:35
Prima představí konkurenci Svatby na první pohled. Startuje casting do nové seznamovací reality show První Rande. Prima představí konkurenci Svatby na první pohled. Startuje casting do nové seznamovací reality show První Rande.
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.