Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
9. října 2020 v 16:34
Čas čtení 0:53
Vojtěch Vanda

Nemocnice u sv. Anny v Brně musí kvůli Covid-19 zrušit plánované operace. Jde o chirurgické nebo kardiologické zákroky

NEWS BRNO ČESKO KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Nemocnice vydala k opatření tiskovou zprávu.

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně musí zrušit další plánované operace. Zdravotnické zařízení to ohlásilo v tiskové zprávě. Kvůli vzrůstajícímu počtu nakažených koronavirem se zde musely omezit ortopedické operace, nyní se ale omezí už i chirurgické, kardiologické nebo neurochirurgické zákroky

Doporučeno
Prosím o radu, jak dále postupovat, abychom zachránili naše živobytí. Majitel vinného baru vyzval vládu k odpovědím Prosím o radu, jak dále postupovat, abychom zachránili naše živobytí. Majitel vinného baru vyzval vládu k odpovědím 9. října 2020 v 13:33

Druhá největší nemocnice v Brně léčí 40 pozitivních pacientů, z nichž šest je na plicních ventilátorech a dva na mimotělní podpoře života. 

„Stále více přibývají pacienti, kteří jsou do nemocnice přijímáni z jiných důvodů, a pozitivitu odhalujeme v rámci testování. Přibývá nám však také pacientů, kteří mají kvůli onemocnění COVID-19 oboustranný zápal plic. Kapacitu lůžek průběžně navyšujeme podle narůstajícího počtu pacientů,“ uvedl náměstek pro léčebně preventivní péči Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Jindřich Olšovský.

Situace se nelepší ani v řadách zdravotníků. Nemocnice registruje 57 zaměstnanců s onemocněním COVID-19, z nichž je 11 lékařů, 39 nelékařů a 7 fyzioterapeutů. I z toho důvodu bylo nutno odložit zákroky, které nejsou pro pacienty životně nutné. 

Doporučeno
ANALÝZA: Hůře než Česko pandemii zvládají už jen Španělé. Kde jsme udělali chybu? ANALÝZA: Hůře než Česko pandemii zvládají už jen Španělé. Kde jsme udělali chybu? 5. října 2020 v 16:32

„Hledáme akutně dobrovolníky z řad studentů medicíny nebo vyšších zdravotních škol. Jedná se samozřejmě o placenou práci. Snažili bychom se přizpůsobit jejich výukovému režimu,“ zmínil ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Ing. Vlastimil Vajdák. Doplnil, že pokud se bude situace nadále zhoršovat, bude nemocnice nucena uzavřít některá oddělení.

Podobné problémy mají i nemocnice v Zlínském kraji. Jak informují Události Brno, nejen Uherskohradišťská nemocnice, ale i všechny další v kraji od pondělí pozastaví operace, jejichž odložení neohrozí životy pacientů. 

Domů
Sdílet
Diskuse