Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Čtvrtek 15. 4. 2021 svátek má Anastázie

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?

Trump už blouzní a zpochybňuje volby na Twitteru, protože ho Biden předbíhá v klíčových státech

Americké volby nepřinesly okamžitý výsledek, a tak se začíná objevovat řada otázek.

4. listopad 2020, 16:53 Čas čtení: 2:32
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
News
27
Adam Novosad
4. listopad 2020, 16:53
Čas čtení: 2:32

Trump už blouzní a zpochybňuje volby na Twitteru, protože ho Biden předbíhá v klíčových státech

Americké volby nepřinesly okamžitý výsledek, a tak se začíná objevovat řada otázek.

Adam Novosad
4. listopad 2020, 16:53
Čas čtení: 2:32
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

Vývoj amerických voleb netrpělivě sleduje celý svět. V úvodních hodinách po zavření volebních místností vedl v mnoha státech Donald Trump, ale postupně se karta obrací, protože v mnoha rozhodujících státech se postupně započítávají hlasy, které přišly poštou.

 

 

Výzkumníci dlouhé měsíce před volbami upozorňovali, že voliči Republikánské strany se ve velkém chystají přímo k urnám 3. listopadu, zatímco miliony voličů Demokratické strany budou hlasovat předem prostřednictvím pošty.

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 1889 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 79.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš číst i tyto články
Jack a Rose z Titanicu neexistovali. Které příběhy hrdinů jsou pravdivé a co je čistá fikce?Jack a Rose z Titanicu neexistovali. Které příběhy hrdinů jsou pravdivé a co je čistá fikce?
Dana Drábová nám prozradila vše o kontroverzní stavbě nového jaderného bloku v Dukovanech. Co si myslí o účasti Ruska? (Rozhovor)Dana Drábová nám prozradila vše o kontroverzní stavbě nového jaderného bloku v Dukovanech. Co si myslí o účasti Ruska? (Rozhovor)
Ayrton Senna, jeden z nejlepších závodníků historie. Hvězdná kariéra, tragická smrt a věčný životAyrton Senna, jeden z nejlepších závodníků historie. Hvězdná kariéra, tragická smrt a věčný život
VÍCE

Tyto předpovědi prezident Trump ignoroval a předem prohlašoval, že v případě scénáře, kde začne jeho konkurent Joe Biden vyhrávat až po zavření volebních místností a načítáním poštovních hlasů, zpochybní celé výsledky voleb a obrátí se na Nejvyšší soud.

 

Joe Biden začíná Trumpa předhánět

Předpovědi odborníků se dlouhé hodiny po skončení hlasování začínají naplňovat. Některé státy Spojených států amerických mají v zákoně pravidlo, že se hlasy odeslané poštou mohou začít sčítat až po uzavření volebních místností 3. listopadu, a tak budeme muset na přesné výsledky čekat minimálně několik dní.

 

Nejkritičtější situace se odehrává ve státech Wisconsin, Michigan, Nevada, Arizona či Pennsylvánie. Nejdříve v nich výrazně vedl Donald Trump, ale pokud o Michigan či Wisconsin nakonec přijde, Joe Biden bude mít otevřenou cestu do Bílého domu. A tak se i začalo dít. Ve středu odpoledne už Biden vedl ve Wisconsinu i Michiganu, protože tyto státy začaly sčítat zmíněné poštovní hlasy.

 Trump už volby zpochybňuje na Twitteru

Rozzlobený Donald Trump, který nad ránem prohlásil, že volby vyhrál a těší se na následující čtyři rok v oválné pracovně, již začal výsledky zpochybňovat na Twitteru. „Včera jsem vedl, často solidně, v mnoha klíčových státech, kde většinou vládnou a kontrolují je Demokraté. Poté, jeden za druhým, se (vedení) začalo magicky vytrácet, když se započítávaly magické hromady hlasů. Velmi zvláštní,“ zamyslel se na sociální síti.

 

V takovém duchu pokračoval i nadále, když se v tweetu řečnicky ptal, jak je možné, že každé započtení nové hromady poštovních hlasů ho tak výrazně poškozuje a snižuje náskok, nebo ho rovnou odsouvá za Bidena.


 

Bernie Sanders do puntíku předpovídal volební noc

Je tedy otázkou, jak se s případným, a pravděpodobně přicházejícím vítězstvím demokratického kandidáta, Donald Trump vypořádá. Pesimističtější komentátoři dokonce v minulosti skloňovali fráze jako občanská válka, kterou by mohl Trump svým odmítnutím předat moc vyvolat mezi obyvateli, ale neměli bychom zbytečně předbíhat.

 

Na sociálních sítích se začalo šířit i trefné video, na kterém demokratický senátor Bernie Sanders předpovídá, jak bude vypadat volební noc. Sanders trefil státy, ve kterých Trump povede a pak ho Biden začne předjíždět, ale i samotné předčasné prohlášení Trumpova vítězství v televizi. Jak konstatoval Sanders, o výsledcích nemůže být ani řeč, dokud se nespočítá každý hlas amerických voličů.

 

 

Někteří Američané se připravují na občanskou válku

Alarmující reportáž přinesla britská televize Sky z amerického státu Michigan. V několika částech Spojených států amerických se v posledních letech vytvořily ozbrojené milice, které si potrpí na svá práva garantovaná ústavou, odmítají intenzivnější kontrolu nad zbraněmi a většinou patří k podporovatelům současného prezidenta Donalda Trumpa.

 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
News
13:49
Pražský hrad zaslal otevřený dopis UEFA: „Kúdela byl odsouzen neprávem, rasismus byl neprokázaný a domnělý.“ Pražský hrad zaslal otevřený dopis UEFA: „Kúdela byl odsouzen neprávem, rasismus byl neprokázaný a domnělý.“
10:20
Sputnik V dorazil do Česka. Údajně má být určen pouze pro zaměstnance ruské ambasády. Sputnik V dorazil do Česka. Údajně má být určen pouze pro zaměstnance ruské ambasády.
9:37
Loď, která blokovala Suezský průplav, znovu stojí. Majitel musí zaplatit téměř 20 miliard korun, jinak mu ji nevydají. Loď, která blokovala Suezský průplav, znovu stojí. Majitel musí zaplatit téměř 20 miliard korun, jinak mu ji nevydají.
9:00
Rychle a zběsile 9 jde do vesmíru. Sleduj šílený trailer plný akce se špatnými efekty. Rychle a zběsile 9 jde do vesmíru. Sleduj šílený trailer plný akce se špatnými efekty.
8:48
Denní nárůst nakažených je 3 697. Číslo R po několika dnech kleslo pod hodnotu 1. Denní nárůst nakažených je 3 697. Číslo R po několika dnech kleslo pod hodnotu 1.
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
1 Dana Drábová nám prozradila vše o kontroverzní stavbě nového jaderného bloku v Dukovanech. Co si myslí o účasti Ruska? (Rozhovor)
2 „Zpřerážím ti páteř, ty prase.“ Reportér ČT čelí výhrůžkám kvůli jeho příspěvkům o Haně Lipovské
3 Nehoda u Čáslavi: Tragickou srážku nákladního a osobního auta nepřežili dva senioři
4 Dánsko zakazuje očkování AstraZenecou, Německo nepovolí druhé dávky
5 Janek Rubeš odhaluje další nekalou praktiku: Takto funguje Rychlá hra TV Barrandov
1 „Zpřerážím ti páteř, ty prase.“ Reportér ČT čelí výhrůžkám kvůli jeho příspěvkům o Haně Lipovské
2 Registrace očkování Covid 65+: Jak se zaregistrovat a kdy přijde řada na mladší ročníky
3 Jakou rychlostí se očkuje ve tvém kraji a jak si vedeme v porovnání s okolními státy
4 Janek Rubeš odhaluje další nekalou praktiku: Takto funguje Rychlá hra TV Barrandov
5 Dana Drábová nám prozradila vše o kontroverzní stavbě nového jaderného bloku v Dukovanech. Co si myslí o účasti Ruska? (Rozhovor)
1 Rektální testování dětí: Arenberger jej chtěl povolit, zděšený Plaga psal Babišovi
2 Pohřeb Petra Kellnera: Rozloučení proběhlo v jeho vile v Dejvicích, rakev měl obloženou mechem
3 Registrace očkování Covid 65+: Jak se zaregistrovat a kdy přijde řada na mladší ročníky
4 „Zpřerážím ti páteř, ty prase.“ Reportér ČT čelí výhrůžkám kvůli jeho příspěvkům o Haně Lipovské
5 Data z Izraele přinesla špatnou zprávu: Vakcína od Pfizeru nemusí stačit na jihoafrickou mutaci
1 Jasminu Alagič znechutil vlastní manžel Rytmus i komička Simona: Drahý Paťko, svou reakcí jsi za ní skočil na dno
2 Vláda udělila výjimky pohybu pro některé okresy. V této mapě zjistíš, které to jsou
3 Obrysy křivek i odhalené pozadí. Značka Mugler představila pokračování sexappealem nabité kolekce jaro/léto 2021
4 Rektální testování dětí: Arenberger jej chtěl povolit, zděšený Plaga psal Babišovi
5 Sčítání lidu 2021: Jak vyplnit formulář, kde jej sehnat a na co se připravit
více z témy news
Vězni v Mexiku si vydělávají na OnlyFans. Natáčejí orální sex i gangbangyVězni v Mexiku si vydělávají na OnlyFans. Natáčejí orální sex i gangbangy
„Zpřerážím ti páteř, ty prase.“ Reportér ČT čelí výhrůžkám kvůli jeho příspěvkům o Haně Lipovské„Zpřerážím ti páteř, ty prase.“ Reportér ČT čelí výhrůžkám kvůli jeho příspěvkům o Haně Lipovské
Dánsko zakazuje očkování AstraZenecou, Německo nepovolí druhé dávkyDánsko zakazuje očkování AstraZenecou, Německo nepovolí druhé dávky
více článků
Sponzorované články
Nosí je Kanye West, Pharrell i tvůj děda, a mají zápis v Guinnessovce. Představujeme legendární tenisky adidas Stan SmithNosí je Kanye West, Pharrell i tvůj děda, a mají zápis v Guinnessovce. Představujeme legendární tenisky adidas Stan Smith
Repasovaný iPhone: Zjisti, jak si vybrat kvalitní a zároveň na něm ušetříšRepasovaný iPhone: Zjisti, jak si vybrat kvalitní a zároveň na něm ušetříš
Největší skandál v historii britské vlády: Ministr obrany se oddával večírkům, drogám a milenkámNejvětší skandál v historii britské vlády: Ministr obrany se oddával večírkům, drogám a milenkám
více článků
Další news
před minutou
Pražský hrad zaslal otevřený dopis UEFA: „Kúdela byl odsouzen neprávem, rasismus byl neprokázaný a domnělý.“
před 3 hodinami
Sputnik V dorazil do Česka. Údajně má být určen pouze pro zaměstnance ruské ambasády.
více news
Mohlo by tě zajímat
Americká armáda na pokyn Donalda Trumpa zabila jednoho z lídrů íránského režimuAmerická armáda na pokyn Donalda Trumpa zabila jednoho z lídrů íránského režimu
Trump slaví diplomatický úspěch. Izrael, Spojené arabské emiráty a Bahrajn podepsaly mírovou dohoduTrump slaví diplomatický úspěch. Izrael, Spojené arabské emiráty a Bahrajn podepsaly mírovou dohodu
Trump neuznává Bidena jako vítěze voleb v USA. To já jsem vyhrál, napsal na Twitter, avizuje soudní sporyTrump neuznává Bidena jako vítěze voleb v USA. To já jsem vyhrál, napsal na Twitter, avizuje soudní spory
Navzdory násilí je definitivně rozhodnuto. Kongres zvolil Joea Bidena prezidentem USANavzdory násilí je definitivně rozhodnuto. Kongres zvolil Joea Bidena prezidentem USA
Kdyby v USA zemřelo 200 tisíc lidí na koronavirus, odvedli bychom velmi dobrou práci, řekl prezident Donald TrumpKdyby v USA zemřelo 200 tisíc lidí na koronavirus, odvedli bychom velmi dobrou práci, řekl prezident Donald Trump
Mladíci zavraždili člověka, aby zkusili, jaký je to pocit poslat někoho na onen svět. O měsíc později zmizel jejich kamarádMladíci zavraždili člověka, aby zkusili, jaký je to pocit poslat někoho na onen svět. O měsíc později zmizel jejich kamarád
FOTOREPORT: Staroměstské náměstí se změnilo ve válečnou zónuFOTOREPORT: Staroměstské náměstí se změnilo ve válečnou zónu
Šli jsme na největší filmový festival svého druhu na světě! Sleduj naši reportáž z jubilejního 60. ročníkuŠli jsme na největší filmový festival svého druhu na světě! Sleduj naši reportáž z jubilejního 60. ročníku
Přejít na úvodní stránku
Dostávej upozornění na aktuální události, jako je tato. Zapnout upozornění
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.