Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
18. ledna 2021 v 11:14
Čas čtení 1:09
Tereza Šnajdrová

ČHMÚ: V těchto krajích může v úterý napadnout přes 7 centimetrů sněhu

Diskutovat
1
Uložit Uložené

Zimní oblečení ještě neschovávej a připrav se na mrznoucí srážky.

Minulý týden jsme bojovali s mrazy, které na některých místech dosáhly až –20 °C a studené zimní počasí bude v Česku vládnout i v týdnu nadcházejícím. Dojde k lehkému oteplení, díky kterému rtuť teploměrů sice klesne do minusových hodnot, avšak maximálně na –5 °C. To pro nás podle Meteopressu znamená mrznoucí srážky, které mohou komplikovat dopravu.

Český hydrometeorologický ústav navíc varuje před sněžením, které dopadne na oblasti na severu země. Části Ústeckého, Libereckého a Královéhradeckého kraje se mohou v úterý těšit až na více než 7 centimetrů nového sněhu.

Doporučeno
Jaroslav Flegr: Situace bude hrozná v celé Evropě, ale v Česku to bude asi nejhorší (Rozhovor) Jaroslav Flegr: Situace bude hrozná v celé Evropě, ale v Česku to bude asi nejhorší (Rozhovor) 17. ledna 2021 v 11:54

Pondělí

Dnes očekáváme oblačno až zataženo a na většině území bude i nadále sněžit. Teploty se budou pohybovat v rozmezí 2 až -10 °C, takže dbej zvýšené opatrnosti na silnicích.

Úterý

V úterý nás taktéž čeká oblačno až zataženo, avšak sníh se bude vyskytovat pouze ojediněle. Od poledne se sněžení promění v déšť se sněhem či déšť a nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 0 až 4 °C, na horách pak -3 °C. 

počasí
Zdroj: Meteopress

Středa

Ve středu bude konečně možné na některých místech vidět i sluníčko, neboť nás čeká polojasno až oblačno. Rtuť teploměrů vyšplhá na 2 až 6 °C, přesto se lokálně mohou vyskytovat mrznoucí srážky. 

Přidej se do Refresher Clubu
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
31,25 Kč / Týden
Přístup k exkluzivnímu obsahu
Přístup k benefitům (150 kreditů)
Méně reklam
Benefity ve formě slev na beauty, fashion nebo sport
Vstupenky na koncerty nebo do kina
PPV kódy
Půlroční - 23 %
812,5 Kč 625 Kč
Účtuje se každých 6 měsíců
24,04 Kč / Týden
Přístup k exkluzivnímu obsahu
Přístup k benefitům (900 kreditů)
Méně reklam
Benefity ve formě slev na beauty, fashion nebo sport
Vstupenky na koncerty nebo do kina
PPV kódy
Sdílení obsahu kámošům a kámoškám
Roční - 23 %
1 625 Kč 1 250 Kč
Účtuje se jednou za rok
24,04 Kč / Týden
Přístup k exkluzivnímu obsahu
Přístup k benefitům (2 000 kreditů)
Úplně bez reklam
Benefity ve formě slev na beauty, fashion nebo sport
Vstupenky na koncerty nebo do kina
PPV kódy
Sdílení obsahu kámošům a kámoškám
Všechny možnosti členství Mám slevový kód
Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
Doporučeno
„Je to takový český Harry Potter.“ Tuzemské fantasy dobývá Netflix, drží se mezi nejlepšími „Je to takový český Harry Potter.“ Tuzemské fantasy dobývá Netflix, drží se mezi nejlepšími 9. března 2026 v 13:57
Doporučeno
26letý Michal měl tři byty, ale stále bydlel na koleji: „Do konce roku jich chci mít 10“ 26letý Michal měl tři byty, ale stále bydlel na koleji: „Do konce roku jich chci mít 10“ 10. března 2026 v 10:00
Doporučeno
6 nejlepších IT kabelek na jaro. Co nosí Rihanna, Sydney Sweeney nebo Jacob Elordi? 6 nejlepších IT kabelek na jaro. Co nosí Rihanna, Sydney Sweeney nebo Jacob Elordi? 9. března 2026 v 13:00
Domů
Sdílet
Diskuse