Apple nakonec přeci jen vydal upozornění, že magnety v iPhonech 12 mohou mít vliv na chod elektronických implantátů.
Jednou z nových funkcí iPhonů řady 12 je MagSafe. Jde o zakomponování magnetů do zařízení pro jednodušší připojení napájecího kabelu. MagSafe kdysi využívaly i MacBooky. V iPhonech 12 se tímto způsobem připojuje bezdrátová nabíječka. Nová studie ale poukazuje na to, že pro některé majitele iPhonů to nemusí být až taková výhoda.
Už při uvedení nových iPhonů 12 se objevily otázky, zda magnet v mobilním zařízení nebude mít vliv na lidský organismus. Apple tehdy nereagoval a oficiální stanovisko bylo, že jejich zařízení jsou bezpečná.

Začátkem roku ale Heart Rhythm Society zveřejnila studii trojice lékařů, která poukazuje na to, že zmíněné telefony přes jejich NFC cívku pro 15W bezdrátové nabíjení a magnety MagSafe vytvářejí elektromagnetické pole, na které zareagoval implantovaný kardiostimulátor.
Přiložený iPhone 12 Pro na hrudníku dokonce způsobil dočasné pozastavení fungování kardiostimulátoru.
Pravděpodobně na to Apple zareagoval a na svém webu aktualizoval informace ohledně MagSafe iPhonů a medicínských zařízení citlivých na elektromagnetické pole.

Americká firma stále tvrdí, že iPhony 12 nepředstavují riziko. Některá zdravotnická zařízení ale obsahují senzory, které mohou reagovat na magnety a radiové vysílače v přímé blízkosti. Proto doporučují používat jejich mobily minimálně 15 cm od oblasti, kde se takové zařízení v těle nachází. Při bezdrátovém nabíjení tato vzdálenost má být minimálně 30 cm.
V každém případě, všechny smartphony vyzařují elektromagnetické pole a nemusí mít ani speciální magnetické držáky nabíječek a proto by je měli pacienti s různými implantáty používat opatrněji.