Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Sobota 21. 5. 2022 svátek má Monika

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Komiksy

Svět Marvelu: Jakou roli bude mít Hawkeye v budoucích filmech a co znamená potitulková scéna v Black Widow?

Co znamená potitulková scéna pro budoucnost Marvelu?

Dominik Vetrák
11. červenec 2021, 13:29 Čas čtení: 3:37
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Svět Marvelu: Jakou roli bude mít Hawkeye v budoucích filmech a co znamená potitulková scéna v Black Widow?
Zdroj: Marvel Studios
Filmy a Seriály - Komiksy
0
Dominik Vetrák
11. červenec 2021, 13:29
Čas čtení: 3:37

Svět Marvelu: Jakou roli bude mít Hawkeye v budoucích filmech a co znamená potitulková scéna v Black Widow?

Co znamená potitulková scéna pro budoucnost Marvelu?

Dominik Vetrák
11. červenec 2021, 13:29
Čas čtení: 3:37
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Svět Marvelu: Jakou roli bude mít Hawkeye v budoucích filmech a co znamená potitulková scéna v Black Widow?
Zdroj: Marvel Studios

Nikdo od Black Widow nečekal, že by v rámci filmů a seriálů z Marvel Cinematic Universe (MCU) zamíchala kartami. Jde totiž o prequel, takže děj se odehrává v minulosti, konkrétně mezi událostmi Civil War a Infinity War. Natasha ale v Avengers: Endgame zemře, a tak ji oplakávají nejen Avengers, ale i její druhá rodina — Alexei, Jelena a Melina. Tedy oplakává ji alespoň její druhá rodina, protože Natasha neměla na rozdíl od Tonyho Starka z nějakého důvodu pohřeb. 

 

Marvel ale dokázal udělat něco zajímavého s příběhem i v prequelovém filmu. Konkrétně jde o potitulkovou scénu, ve které přichází Jelena (Florence Pugh) k hrobu Natashi. Navštíví ji tam Contessa Valentina Allegra de Fontaine (Julie Louis–Dreyfus ze seriálu Veep). V komiksech jde o agentku SHIELDu a lásku Nicka Furyho (Samuel L. Jackson). Fury ale později odhalí, že je špionka z HYDRY.

Převzala identitu Madame Hydra a stala se důležitou postavou ve více dějových liniích, včetně Secret Invasion. Tato komiksová událost bude obsažena v jiném seriálu se Samuelem L. Jacksonem a jeho Nickem Furym (o tom si však více přečteš zde).

 

Postava měla zažít svůj marvelovský debut právě v této scéně, premiéru Black Widow ale kvůli koronaviru odložili, takže ji diváci poprvé uviděli v seriálu The Falcon and the Winter Soldier. Vanity Fair informuje, že kromě debutu v Black Widow by mohla Fontaine stát za zrodem antihrdinského týmu Thunderbolts. 


V komiksech tvoří tuto skupinu hlavně záporáci, ale i kladní hrdinové ochotní dělat špinavou práci. Marvelovské filmy a seriály už několik z nich představily a určitě se dočkáme zcela nových. Je tedy jen otázkou času, kdy budou vystupovat v nějakém seriálu nebo filmu. Kromě Zema by součástí týmu mohl být i John Walker — už ne s identitou Captaina Americy, ale jako US Agent.

 

Zdroj: Marvel Studios

 

Ten sice bojuje na straně dobrých, ale má brutální metody a nesouhlasí s tím, co reprezentuje Captain America a jeho hodnoty. A aby toho nebylo málo, v traileru pro Schan–Chi se objevil Abomination (záporák z The Incredible Hulk). Zdá se, že Marvel potají opravdu dává dohromady film nebo seriál Thunderbolts.

 

Jeho součástí by mohla být i Jelena, kterou Valentine zřejmě poštve proti všem Avengerům včetně Hawkeye. Právě on dovolil, aby se Natasha na planetě Vormir obětovala, a tak ho z její smrti bude zřejmě Jelena obviňovat. Přesně tomu nasvědčuje potitulková scéna v Black Widow, ve které Valentine tvrdí, že právě on je zodpovědný za smrt Natashi. My víme, jak to bylo, ale Jelena ne, a tak je dost možné, že se nechá snadno zmanipulovat.

 

Otázkou zůstává, jaký pro to má Valentine motiv a odkud Jelenu zná. Jelikož chce Jelena více peněz, je jasné, že spolu již jistou dobu spolupracují. Buď začaly ještě v éře výcviku Black Widow, nebo se spojily až po událostech filmu Black Widow. Mezi událostmi filmu Black Widow a koncem Avengers: Endgame uplynulo 7 let. Netušíme, co mezitím postavy z Black Widow dělaly a už vůbec nevíme, co se stalo s Jelenou.

 

Marvel nám později pravděpodobně prozradí, že byla součástí Blipu, a tedy Thanosova lusknutí prstů, když zmizela z existence polovina vesmíru. Tím pádem by museli vyplnit pouze události mezi Black Widow a Avengers: Infinity War, takže 2 roky skutečného času ve světě Marvelu. V tom případě mohou jednoduše říci, že celý ten čas osvobozovala vdovy ovlivněné ovládáním mysli.

 

Zdroj: Marvel Studios/Disney+

 

V každém případě musí být Hawkeye na pozoru. Půjde po něm velmi zručná vražedkyně a není jisté, že jí dokáže vysvětlit, co se vlastně na Vormiru stalo. My jen doufáme, že nedojde k absolutnímu klišé, kdy se Jelena a Hawkeye skamarádí nebo si vysvětlí situaci, ale Jelena nechtěně zapříčiní jeho smrt, což si bude zase dlouho vyčítat. 

 

Možná se to dozvíme již brzy, protože Hawkeye dostane koncem tohoto roku na Disney+ vlastní seriál. Clint Barton AKA Hawkeye si dal od superhrdinství pauzu, aby se mohl věnovat rodině. V Avengers: Endgame se ovšem vrátil do boje, neboť viděl naději na záchranu svých dcer a manželky. Zřejmě se ale bude chtít vrátit do důchodu. Nicméně ještě předtím bude muset vychovat svého nástupce, kterým je v komiksech teenagerka Kate Bishop.

 

Tu si v minisérii zahraje skvělá Hailee Steinfeld (Transformers: Bumblebee) a ty si můžeš na fotkách z natáčení níže prohlédnout, jak přibližně bude vypadat. Clint/Hawkeye bude v seriálu zřejmě postupně přicházet o sluch. Zatím nic nenasvědčovalo tomu, že by se v seriálu objevila i Florence Pugh, ale dávalo by to smysl, protože Marvel zatím neoznámil Black Widow 2 a ani další projekt pro Hawkeye.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Hawkeye (@hawkeyeseries)

 

A řekněme si pravdu, čekat nějaké 4 roky na rozuzlení potitulkové scény skutečně nikdo nebude, takže je vysoce pravděpodobné, že se Jelena a Clint setkají právě v minisérii na Disney+ (tvrdí to i zdroje Variety). V opačném případě bude čekání na Black Widow 2 velmi napínavé. Doufáme ale, že to bude právě v tomto seriálu. Marvel by tak definitivně předal štafetu hrdinů Hawkeye a Black Widow novým postavám. 

 

Jednou z velkých spekulací pro sólovku Black Widow bylo i to, že se v ní objeví Iron Man. Psali jsme o tom před 2 lety i my, když se na internetu spekulovalo, že půjde o cameo, takže velmi malou roli. Pokud jsi už film viděl, tak víš, že se nic takového nestalo. Nestává se to často, ale Deadline mělo evidentně špatné zdroje.

 

PS: Na konci Black Widow se Natasha vzdává svobody a nechá se zatknout generálem Rossem. O 2 týdny později už ale převezme Quinjet a chystá se spojit s Capem, aby osvobodili ostatní Avengers z Raftu. Nevíme, zda Rossovi unikla, nebo ji z nějakého důvodu pustil.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Marvel Studios
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu filmy a seriály
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.