Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
28. února 2022 v 15:18
Čas čtení 1:36
Eduard Starkbauer

Nová klimatická zpráva je nejpesimističtější v historii. Šéf OSN ji označil za „atlas lidského utrpení“

Nová klimatická zpráva je nejpesimističtější v historii. Šéf OSN ji označil za „atlas lidského utrpení“
Zdroj: Unsplash/NOAA/volně k užití
Diskutovat
Uložit Uložené

Zpráva varuje, že prostor k zabránění neodvratným klimatickým vlivům se neúprosně zavírá. Kromě masové migrace musíme v budoucnu počítat i s násilnými nepokoji a válkami.

Nejnovější zprávu mezinárodního panelu o změně klimatu (IPCC) označil The Guardian za dosud nejpesimističtější varování. Z klimatické zprávy na rok 2022 vyplývá, že lidstvu se manévrovací prostor zavírá rychleji, než kdykoli předtím a mnohé důsledky budou ještě citelnější a početnější, než se původně předpokládalo. 

Zpráva je druhou částí nejnovější analýzy IPCC, jehož členové do hloubky analyzovali komplexní výsledky výzkumů tisíců vědců z oblasti klimatické změny. V první srpnové části zprávy vědci ustanovili nepopiratelnost lidské odpovědnosti a pojmenovali naléhavost výzev.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
31,25 Kč / Týden
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Méně reklam
150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
Roční - 17 %
1 500 Kč 1 250 Kč
Účtuje se jednou za rok
24,04 Kč / Týden
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Úplně bez reklam
2 000 kreditů ihned na nákup benefitů
Sdílení článků kámošům a kámoškám
Všechny možnosti předplatného Mám slevový kód
Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
Doporučeno
Nejlépe hodnocený český film poslední doby dorazil na Netflix. Ihned obsadil první místo Nejlépe hodnocený český film poslední doby dorazil na Netflix. Ihned obsadil první místo 19. února 2026 v 17:44
Doporučeno
KOMENTÁŘ: Mít depresi není volba ani snaha někoho urazit. Kauza Sarah Haváčové ukazuje, jak hluboké stigma v Česku stále máme KOMENTÁŘ: Mít depresi není volba ani snaha někoho urazit. Kauza Sarah Haváčové ukazuje, jak hluboké stigma v Česku stále máme 20. února 2026 v 14:00
Doporučeno
Fenomén Markovič pokračuje. Třetí série krimi fenoménu zmapuje další slavné případy Fenomén Markovič pokračuje. Třetí série krimi fenoménu zmapuje další slavné případy 20. února 2026 v 9:15
Domů
Sdílet
Diskuse