Komiksová estetika, autentické výpovědi a alternativní konce. Studio Charles Games přichází s novou hrou Train to Sachsenhausen.
Train to Sachsenhausen je nová mobilní hra, za kterou stojí české studio studio Charles Games a obecně prospěšná společnost Živá paměť. Hru z počátku druhé světové války vytvořili vývojáři v rámci programu Young People Remember a kladou si za cíl hrůzné události minulého století přiblížit mladé generaci. Na některé věci by se totiž zapomínat nemělo.
„Historická hra Train to Sachsenhausen přibližuje dramatické události spojené s uzavřením českých vysokých škol 17. listopadu 1939. Sleduje osudy studenta medicíny během demonstrace proti nacistickému režimu, pohřbu Jana Opletala, zatýkání na vysokoškolských kolejích, internaci v Ruzyni a transportu do koncentračního tábora Sachsenhausen,“ uvádí vývojáři na svých webových stránkách.
Povedená hra s komiksovým nádechem nabízí také virtuální muzeum připravované profesionálními historiky, které obsahuje a dobové dokumenty a fotografie. Zaujme tě formátem interaktivního románu a adventury. Vedle samotného zážitku ze hry má ale hra využití i při výuce ve školách.
Vývojáři hry společně s dalšími organizacemi vypracovali metodiku, s jejíž pomocí mohou učitelé přiblížit žákům historické události právě pomocí hry. Není to ale tak, že by nechali své studenty hrát celou hodinu na telefonu. Kouzlo spočívá v kombinaci učitelových znalostí a zážitku ze hry.
Samotné studio Charles Games stojí za několika úspěšnými hrami. Mezi její oceňovaná díla patří například Attentat 1942 a nově Svoboda 1945: Liberation. První zmíněná hovoří o atentátu na říšského protektora Heydricha, druhá přibližuje nástup komunistů a odsun sudetských Němců.