Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Radim Šlechta
19. července 2022 7:54
Čas čtení 1:08

Výbuch v Olšanech si vyžádal oběť na životě. Hasiči našli tělo muže pod sutinami

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Výbuch v Olšanech si vyžádal oběť na životě. Hasiči našli tělo muže pod sutinami
Zdroj: Policie ČR

Další tři osoby se při výbuchu zranily.

Jak jsme tě včera informovali, v Olšanech na Prostějovsku vybuchl dům. Pod troskami budovy našli záchranáři mrtvého člověka, jeho totožnost se zatím snaží zjistit. Exploze si vyžádala také tři zraněné. Policisté po několika hodinách odhalili příčinu požáru. Mělo by se podle nich jednat o trestný čin obecné ohrožení z nedbalosti. O případu informuje policie a hasiči na Twitteru.

V pondělí vybuchl v Olšanech na Prostějovsku dům, kromě třech zraněných si vyžádal také jednu oběť. „Pod troskami domu v Olšanech u Prostějova bylo nalezeno tělo muže bez známek života. Náročné vyhledávání hasičů i kynologů se psy a specialistů z USAR týmu ve velkém množství sutin skončilo po 8 hodinách bohužel tragicky,“ píší hasiči na Twitteru. Po nalezení těla přerušil sbor likvidační práce a předal místo policii. S pracemi začnou hasiči znovu pravděpodobně během dneška.

Olšany, výbuch
Zdroj: Policie České republiky

Kromě tragického úmrtí si exploze vyžádala také tři zraněné. Řidiče vozidla zasáhla tlaková vlna, když kolem místa projížděl. Další dvě osoby byly ošetřeny na místě. Jednalo se o spolujezdce z projíždějícího vozidla a ženu z protějšího domu. Policisté v souvislosti s výbuchem zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

3. května 2024 16:55 Čas čtení 1:36 Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš?

„Na základě prvotního šetření na místě jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Vzhledem k tomu, že událost je na samotném počátku, je možné, že dojde ke změně právní kvalifikace. Příčiny exploze jsou v šetření,“ píše mluvčí Miluše Zajícová na stránkách policie.

Domů
Sdílet
Diskuse