Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Radim Šlechta
15. listopadu 2022 10:57
Čas čtení 0:48

Na oslavy 17. listopadu do Prahy přijedou i Pussy Riot. Tyto kapely vystoupí na Koncertě pro budoucnost

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Na oslavy 17. listopadu do Prahy přijedou i Pussy Riot. Tyto kapely vystoupí na Koncertě pro budoucnost
Zdroj: se souhlasem Artboretum & Adam Ligas

Koncert pro budoucnost proběhne ve čtvrtek na Václavském náměstí.

Koncert pro budoucnost již k oslavám 17. listopadu neodmyslitelně patří. Na Václavském náměstí pravidelně vystupují známé kapely, hudebnice a hudebníci, aby společně s inspirativními projevy připomněli odkaz sametové revoluce. Koncert odstartuje v 16:30. Letošní ročník je ale přece jen trochu speciální. Zahraje si na něm umělecké uskupení Pussy Riot. Těšit se na něj můžeš po 20. hodině.

„Středobodem letošního Koncertu pro budoucnost je téma míru. To, že ho aktivně žijeme, jsme brali jako samozřejmost, která dnes už neplatí. Zároveň až moc často slyšíme hlasy zpochybňující základní hodnoty, které jsme díky sametové revoluci získali. Za hodnoty svobody, demokracie a právního státu se nyní bojuje na Ukrajině. Proto se letos chceme společně s občany postavit za tyto hodnoty, stejně jako za Ukrajinu,” říká za organizátory Jan Gregar.

Vrcholem večera bude ruská punková skupina Pussy Riot, která si letos zahrála i v pražském Meet Factory. Do té doby se můžeš těšit třeba na Michala Horáka, Ondřeje Rumla, Bena Cristovaa, Davida Kolera, Lenku Dusilovou, Annet X, P/ST nebo Chinaski. Kromě toho na pódiu vystoupí několik osobností se svými projevy.

Minulý ročník Koncertu pro budoucnost.
Minulý ročník Koncertu pro budoucnost. Zdroj: Koncert pro budoucnost

K přítomným promluví hongkongský Samuel Chu, farářka Martina Viktorie Kopecká, Karolína Křížová z organizace Konsent nebo novináři Filip Titlbach a Václav Moravec. Přijede také Dana Drábová či Tomáš Šebek.

Domů
Sdílet
Diskuse