Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Ilona Hobzová TASR
23. listopadu 2022 14:14
Čas čtení 0:50

V USA se narodila dvojčata z embryí zmrazených před více než třiceti lety

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
V USA se narodila dvojčata z embryí zmrazených před více než třiceti lety
Zdroj: Needpix/volně k užití

Předchozí rekord držela Molly Gibson, která se v roce 2020 narodila z embrya zmrazeného před téměř 27 lety.

V americkém státě Tennessee se narodila dvojčata, která se vyvinula z embryí zmrazených před více než třiceti lety. Předpokládá se, že jde o dosud nejdéle zmrazená embrya, ze kterých se úspěšně narodily děti. 

Příběhy, které by mohly inspirovat k dalším „adopcím“

Lydia Ann a Timothy Ronald se narodili 31. října. Embrya, ze kterých se dvojčata vyvinula, byla skladována při teplotě asi minus 128 stupňů Celsia v tekutém dusíku od 22. dubna 1992. Byla vytvořena pro anonymní pár, který plánoval podstoupit mimotělní oplodnění. Dvojice se nakonec embrya rozhodla darovat Národnímu centru pro darování embryí (NEDC). Tato soukromá organizace dopomohla k narození 1200 dětí z darovaných embryí.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený National Embryo Donation Ctr (@nedcknoxtn)

Embrya se později rozhodli adoptovat Rachel a Philip Ridgewayovi. Ti mají kromě novorozených dvojčat další čtyři děti, které přišly na svět přirozenou cestou. „Bylo mi pět let, když dal bůh Lydii a Timothymu život. V jistém smyslu jsou to naše nejstarší děti, i když jsou nejmenší. Je to svým způsobem neskutečné,“řekl médiím otec novorozených dvojčat Philip Ridgeway.

24. května 2024 11:00 Čas čtení 7:32 Čtrnáctiletého chlapce umučili, protože hvízdl na bělošku. Velcí čarodějové z Ku-klux-klanu šíří nenávist i dnes Čtrnáctiletého chlapce umučili, protože hvízdl na bělošku. Velcí čarodějové z Ku-klux-klanu šíří nenávist i dnes

Předchozí rekord v této oblasti držela Molly Gibson, která se v roce 2020 narodila z embrya zmrazeného před téměř dvaceti sedmi lety. NEDC doufá, že narození dvojčat povzbudí i jiné rodiče, aby se rozhodli pro adopci embryí.

Domů
Sdílet
Diskuse