Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
11. listopadu 2023 7:00
Čas čtení 3:15
Adéla Ježková

Kam na výlet: Chrám pod hladinou. Vydej se do útrob přehrady Fláje

Kam na výlet: Chrám pod hladinou. Vydej se do útrob přehrady Fláje
Zdroj: REFRESHER/Adéla Ježková
REFRESHER KAM NA VÝLET KAM NA VÝLET ÚSTECKÝ KRAJ
Uložit Uložené

Máme pro tebe tip na výlet, na který můžeš vyrazit i v případě, že venku bují podzimní nečasy.

Pohled ven z okna tě možná láká zůstat celý den v posteli u filmu, ale to by byla velká škoda. Refresher pro tebe totiž naplánoval výlet, na který můžeš vyrazit i ve dny, kdy venku padají trakaře. Vydáme se na dobrodružnou výpravu do útrob rozsáhlé vodní nádrže Fláje.

Nejen že zůstaneš v suchu a relativním teple, ale také se toho spoustu dozvíš.

Nevíš, kam vyrazit na výlet? V naší pravidelné sérii ti přinášíme tipy na skvělé výlety po České republice. Klikni na „dostávat upozornění“, ať ti žádný výlet neunikne.

Jak se tam dostaneme?

Vodní nádrž Fláje byla vybudována na Flájském potoce na území obce Český Jiřetín v Krušných horách v okrese Most v Ústeckém kraji. Autem z Prahy je to asi 119 kilometrů a po dálnici D8 ti to zabere zhruba hodinu a půl.

Pohodlně zaparkuješ přímo u přehrady na docela velkém parkovišti, které se nachází na pravém břehu hráze při silnici č. 01312 Český Jiřetín – Moldava u budovy infocentra. Při levém břehu hráze platí zákaz parkování. Samotná hráz přehrady je dostupná z Litvínova po silnici II/271 nebo z Hrobu po silnici II/382.

Doporučeno
Kam na výlet: Tohle místo za Prahou jen tak někdo nezná. Nadchne tě nádhernými podzimními výhledy Kam na výlet: Tohle místo za Prahou jen tak někdo nezná. Nadchne tě nádhernými podzimními výhledy 14. října 2023 6:00

Přímo k nádrži se ale dostaneš i městskou hromadnou dopravou. Autobusy sem jezdí z Litvínova nebo z druhé strany z Českého Jiřetína.

Exkurze pod hladinu

Domů
Sdílet
Diskuse