Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Vyzkoušej předplatné Refresher+ již od 25 Kč 🤩
dnes 20. dubna 2025 v 13:00
Čas čtení 1:29
Natália Mišániová

Deák překvapil, Mikulášek pobavil i zklamal. Fight Night Challenge 9 přinesl nečekané momenty

SPORT BOJOVÉ SPORTY FIGHT NIGHT CHALLENGE (FNC)
Uložit Uložené

Největší pozornost přitahoval boxerský duel mezi dvěma známými slovenskými MMA zápasníky – Ivanem Buchingerem a Tomášem Deákem.

V sobotu (19. dubna) se v pražské hale O2 Universum konal turnaj Fight Night Challenge 9, během kterého proběhl i dlouho očekávaný boxerský souboj mezi dvěma známými tvářemi slovenského MMA – Ivanem Buchingerem a Tomášem Deákem. Informoval o tom web Šport.sk.

Doporučeno
Calin spojil síly s Oktagonem. Jeho POPSTAR Tea je oficiálním nápojem bojové organizace Calin spojil síly s Oktagonem. Jeho POPSTAR Tea je oficiálním nápojem bojové organizace 14. dubna 2025 v 10:10

Buchinger byl vnímán jako jasný favorit

Přestože byl Buchinger od začátku vnímán jako favorit, v ringu se z vítězství na body nakonec radoval Deák. Pro Buchingera se jednalo o jeho první boxerský zápas, zatímco Deák už má na kontě tři vítězství v amatérském boxu. I když měl Buchinger mírnou výhodu ve výšce i váze, Deák dovedl díky pohybu a aktivnímu stylu zápasu neutralizovat jeho přednosti.

Ve druhém kole Buchinger přitlačil, ale ve třetí části zápasu utrpěl tržnou ránu nad levým okem po nešťastné srážce hlavami. Duel byl těsný, ale rozhodčí se nakonec shodli v poměru 2:1 ve prospěch Deáka.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa FIGHT NIGHT CHALLENGE (@fightnightchallenge)

Po zápase Buchinger přiznal, že box není jeho doménou, ale ocenil Deákův výkon. „Nebude ze mě boxer, ale určitě ještě chci nějaký boxerský zápas. Tomáško šel velmi dobře. Tlačil jsem ho, dobře uhýbal. Dostal, dostal jsem i já, vyhrál ten lepší,“ řekl.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa FIGHT NIGHT CHALLENGE (@fightnightchallenge)

Kontroverzní zápas Mikuláška

Václav „Baba Jaga“ Mikulášek, známá a často kontroverzní postava české bojové scény, předvedl v ringu výkon, který ještě více prohloubil jeho kariérní pád. Bývalý zápasník organizace Oktagon MMA, který v roce 2020 bojoval i proti Karlosi Vémolovi, tentokrát nestačil na tiktokera a amatérského boxera Patrika Lakatoše.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa FIGHT NIGHT CHALLENGE (@fightnightchallenge)

Během zápasu Mikulášek působil roztržitě a neprofesionálně. Soupeře nebral vážně, předváděl grimasy, několikrát se k němu otočil zády a opakovaně si stěžoval. V jednom okamžiku dokonce zkusil použít gilotinu – škrtící techniku, která se využívá i v MMA. Výsledek skončil jednoznačně, všichni tři rozhodčí přisoudili vítězství Lakatošovi.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa FIGHT NIGHT CHALLENGE (@fightnightchallenge)

Po zápase Václav Mikulášek přiznal porážku. „Co mám říct? Patrik byl lepší. Prohrál jsem, beru to jako chlap,“ řekl. Jeho slova však nezabránila tomu, aby ho fanoušci vypískali. Na jejich reakce reagoval ironicky: „Porazil mě tiktoker, buďte rádi. ,Babu Jagu’ porazil zas někdo slabší, takže jste rádi, ne?“

Mikuláškova profesionální MMA kariéra po souboji s Karlosem Vémolou výrazně upadla. Z posledních devíti zápasů prohrál sedm. Organizace Oktagon s ním ukončila spolupráci a momentálně zápasí pod hlavičkou RFA. Kromě Fight Night Challenge se objevuje i v projektu Clash of the Stars, který organizuje zápasy influencerů a známých osobností.

Anketa:
Sledoval*a jsi Fight Night Challenge 9?
Ano, sledoval*a jsem celý turnaj
Jen některé zápasy
Jen sestřihy na sociálních sítích
Ne, vůbec mě to nezajímá
Ano, sledoval*a jsem celý turnaj
100 %
Jen některé zápasy
0 %
Jen sestřihy na sociálních sítích
0 %
Ne, vůbec mě to nezajímá
0 %
Domů
Sdílet
Diskuse