Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Úterý 15. 10. 2019 svátek má Tereza, Terezie

hledej na refresheru

Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
Zajímavosti - Místa
2
Martin B.
17. leden 2017, 20:55

Policie v Rusku vymyslela reality show o kradení aut, kde zloděje chytala. Rusy měl nový formát od kradení odradit, stal se však úplný opak

Ruskou policii reakce lidí překvapila, nikoho ostatního asi ne.

Martin B.
17. leden 2017, 20:55
Policie v Rusku vymyslela reality show o kradení aut, kde zloděje chytala. Rusy měl nový formát od kradení odradit, stal se však úplný opak
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
2
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

V roce 1997 začala ruská televizní stanice vysílat nový formát - reality show The Incercept. V ní se proti sobě postavili skuteční zloději aut a skutečná policie. Zloděj měl za úkol ukrást auto a nenechat se chytit příštích 35 minut.
 
Pravidla byla jednoduchá: zloděj dostal klíč od auta a malý náskok. Po chvíli začala pořádná honička, kterou měla policie ulehčenou tím, že v autě byl nainstalován GPS modul. Pokud se zloději podařilo uniknout, dostal zcela nové Daewoo Espero. Pokud se mu to však nepodařilo, policie s ním zacházela jako se skutečným zločincem - což skončilo lámáním kostí přímo před kamerou. Zní to hrozně, ale přiznejme si, asi bychom se na to dívali všichni. A takový postoj k tomu zaujaly i miliony Rusů, které show doslova připoutala před televizi.

 

 

Většině zločinců se uniknout nepodařilo. Jak se později ukázalo, tato show byla zoufalým nápadem policie, která si nevěděla rady s narůstající kriminalitou v oblasti kradení vozidel. Tím, že většina účastníků show selhala a navíc před kamerou dostala pořádně do nosu, chtěla ruská policie odradit všechny budoucích případné zloděje.
 
Inu, Rusové podcenili svou vlastní náturu a stal se přesný opak. Těch pár zlodějíčků, kterým se podařilo zvítězit, se stalo národními hrdiny. Když diváci viděli neuvěřitelné řešení, se kterými tito zloději přišli, najednou si to chtěl zkusit každý a začalo se krást mnohem více. Nejslavnějším vítězem show se stal jeden chlapík, který položil auto na loďku a odplul do středu jezera. Policie jen marně přihlížela na chlapíka, který plul po jezeře a těšil se z výhry. Auto se sice utopilo, ale věčnou slávu mu už nikdo nevzal. V jiné epizodě zase zloděje chytila ​​skutečná hlídka, která dostala hlášení, že po Moskvě se nebezpečně řítí neznámé auto.

 

 

A přestože tedy show měla obrovský úspěch, měřítkem úspěchu jejího tvůrce nebyla sledovanost a třetí sezóna nikdy nezačala. Přestože se v kuloárech šušká, že The Intercept by se mohl na obrazovky televizí vrátit, dá se předpokládat, že ruské autority z toho nadšené nebudou. Koneckonců, v zemi se každoročně odcizí přibližně 150 tisíc aut a tomuto nezpomalujícímu trendu pomohla právě show, která měla všechny potenciální zloděje odradit.

Zdroj: borderherald.comFoto: Wikimedia Tagy: Rusko, auta, kradnutie, reality show
Ohodnoť článek
25
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Jako neregistrovaný jsi tento měsíc přečetl už 1/40 článků. Přihlas se pro neomezený přístup. Jako neregistrovaný jsi přečetl už 1/40 článků za měsíc. PŘIHLÁSIT / REGISTROVAT PŘIHLÁSIT
Nejčtenější