Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
12. června 2017 v 11:52
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Potvrzeno! Ještě letos budeme střílet nacisty s kultovním hrdinou v novém dílu Wolfensteina a zažijeme chvíle mrazivé hrůzy v The Evil Within 2

TECH
Uložit Uložené

The Wolfenstein II: The New Colossus a The Evil Within 2. Tohle jsou dvě nově odhalené hry, které si zahrajeme již za pár měsíců.

Naše očekávání se naplnila. Ranní tisková konference společnosti Bethesda k příležitosti veletrhu E3 přinesla kromě několika menších zajímavých zpráv také dvě zásadní oznámení, která nás opravdu potěšila, byť jsme s nimi už tak trochu počítali. To první se týká nového pokračování střílečky Wolfenstein, které ponese číslovku II a podtitul The New Colossus. Hra bude přímo navazovat na díl The New Order z roku 2014 a v obsáhlém traileru se k životu neprobouzí nikdo jiný než sám slavný BJ Blazkowicz, který se zase jednou chopí zbraně (nebo dvou naráz), aby vystřílel hordám nácků mozek z hlavy a do jednoho zlikvidoval i jejich mechanické výtvory.

Kromě kultovního hrdiny se však vrátí také celá řada starých známých postav, jako třeba Anya, Caroline, Bombate a další, kteří našemu protagonistovi poskytnou pomoc na jeho cestě za zničením nacistických vojsk. Těšit se můžeme na bohatou paletu zbraňového arsenálu, pestré lokace v severní Americe a v neposlední řadě taky samozřejmě na osobitou stylizaci stylizace do alternativní reality během poválečných let minulého století. Teď už se ale pohodlně usaďte a vychutnejte si nabitý trailer plný skvělých záběrů. 

Hra Wolfenstein II: The New Colossus vychází 27. října (október) 2017 a zahrát si ji budeme moci na tradiční trojici platforem PlaySatation 4, Xbox One a PC. Titul běží na technologii id Tech 6 a pracuje na něm studio MachineGames, které se podepsalo i pod předešlý díl a jeho samostatně hratelné rozšíření.

Druhé odhalení zase udělá radost všem fanouškům hororového žánru. Ti totiž mohou začít odpočítávat dny zbývající do příchodu pokračování úspěšné hry The Evil Within a jak je z prezentované ukázky patrné, ani v druhém dílu nebude chybět pořádně hutná atmosféra a temný příběh, který bude tentokrát zaměřen na hrdinovu snahu najít a zachránit svoji ztracenou dceru Lily, o níž se domníval, že před lety uhořela při domovním požáru. Věci se však očividně mají jinak, než se na první pohled zdají a my se toto zamotané klubko plné tajemství, hrůzy a děsivých příšer budeme snažit rozmotat. A vyjít z toho pokud možno živí a se zdravým rozumem.

Ve hře navíc nebudou chybět jak stísněné prostory, tak ani otevřenější lokace, které budeme moci dle libosti prozkoumávat (pokud nám to strach dovolí). Místním zrůdám se přitom budeme moci postavit čelem, nebo využijeme důmyslného plížení a skrývání ve stínech.

The Evil Within 2 vychází již 13. října (október) na konzole a PC, přičemž prací na pokračování se zhostili autoři prvního dílu ze studia Tango Gameworks. Očekáváme tedy další intenzivní a šílený zážitek, který nám na nějakou dobu zase nedá spát. Co na tyto dvě nově odhalené hry říkáte a na kterou z nich se těšíte více? Vědět nám můžete dát níže v komentářích.

Domů
Sdílet
Diskuse