Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
15. června 2017 15:18
Čas čtení 0:00
Pavlína Plecitá

Čínský vlak projíždí kvůli nedostatku místa bytovým domem. Místní obyvatelé to mají na zastávku opravdu blízko

ZAJÍMAVOSTI ČÍNA
Uložit Uložené

Veliké zalidnění a malý prostor si vyžádaly důvtipné řešení.

Čínská města se v současnosti rozrůstají takovou rychlostí, že se místní vlakové podniky potýkají s problémem nedostatku prostoru pro svá kolejiště. Ve třetím největším městě Číny Čchung-čching se s tímto dokázali vypořádat poměrně originálním způsobem.

Město, ve kterém žije téměř 50 milionů obyvatel na 31 000 kilometrech čtverečních, je první svého druhu, které se pyšní vlakovou soupravou, která projíždí skrz bytový dům. Na tuto kuriozitu můžete narazit během jízdy v lince Rail Transit No. 2. Devatenáctipatrová budova má přímo ve svých útrobách dokonce zastávku, a to mezi šestým a osmým podlažím. Místní obyvatelé to tak na nástupiště nemají vskutku daleko.

Samotný vlak samozřejmě musel být pro tyto potřeby speciálně upraven. Má lehká železniční kola a jeho veškeré vybavení je uzpůsobeno pro projetí úzkou ulicí. Dopravní podnik si dobře poradil také s odhlučněním. Obyvatelé domu prý nejsou soupravou nijak rušeni a hluk, který vydává, přirovnávají k myčce nádobí.

Domů
Sdílet
Diskuse