Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Středa 8. 4. 2020 svátek má Ema

hledej na refresheru

Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Tech - Auta
0
Martin Mičuda
7. srpen 2017, 9:18
Čas čtení: 1:08

Tesla se dočkala svého prvního přemožitele v dojezdu. Model S v reálném provozu překonal nový Bolt

O podrobný test se postaral známý magazín Consumer Reports.

Martin Mičuda
7. srpen 2017, 9:18
Čas čtení: 1:08
Tesla se dočkala svého prvního přemožitele v dojezdu. Model S v reálném provozu překonal nový Bolt
Zdroj: youtube.com

Jak se říká, papír snese všechno, a pokud mluvíme u automobilů o spotřebě či  u elektromobilů o dojezdu, většinou jsme svědky toho, že to, co deklaruje daná značka, je nejednou daleko od reality. Své by o tom mohl říci americký magazín Consumer Reports, který je známý tím, že jednotlivá vozidla testuje dlouhodobě a do posledního detailu, přičemž se samozřejmě nevyhýbá ani měření reálné spotřeby. V případě elektrických automobilů se obvykle spotřeba neudává, respektive automobilky jí nejednou oficiálně nepřikládají až takový důraz, protože směrodatná není ani tak spotřeba kWh, ale dojezd na jedno nabití.
 
Podstatou nejnovějšího testu magazínu byl nový Chevrolet Bolt, tedy elektromobil, na který se zejména za velkou louží obrací velká pozornost. Jak ukázal jejich test, reálný dojezd elektrické novinky překonal i odhad agentury EPA. Ta certifikuje Bolt s reálným dojezdem na úrovni 238 mil/383 kilometrů, během dlouhodobého testu ale Consumer Reports informuje, že Bolt zvládne standardně (při běžné jízdě) absolvovat na jedno nabití v reálném provozu až 250 mil/402 kilometrů. Díky těmto údajům tak Bolt překonává i Tesly, nakolik předešlý test Modelu S ve verzi 75D ukázal, že na jedno nabití dokáže ve skutečnosti absolvovat „jen“ 235 mil/378 kilometrů, ve smyslu EPA má jít přitom o hodnotu 259 mil/417 km. Jak přitom uvádí magazín, v předešlých testech měli i verzi 90D a výsledek v dojezdu byl sice o něco lepší, Bolt ho ale i tak překonal. Nejvýkonnější verze Tesly (P100D) má přitom ještě o něco vyšší dojezd, dané provedení však má v konečném důsledku dvojnásobnou cenu oproti Chevroletu (Bolt v USA začíná s cenou 37 tisíc €). Bolt tak získává úspěch za úspěchem, i když na hype Tesly pochopitelné nemá, a to je jistý kámen úrazu (všech elektromobilů). Svými parametry, zejména kompaktními rozměry a relativně nízkou cenu, však určitě zaujme.

 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Ohodnoť článek
15
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
News
8:29
Dostávej upozornění na aktuální události, jako je tato. Zapnout upozornění
8:24
Podívej se, jak vypadá nový ovladač k PlayStationu 5. Sony slibuje lepší zážitek ze hry i větší výdrž baterie. Podívej se, jak vypadá nový ovladač k PlayStationu 5. Sony slibuje lepší zážitek ze hry i větší výdrž baterie.
7:50
Miss Anglie se vrátila k povolání lékařky. Chtěla pomoci kolegům v boji s koronavirem. Miss Anglie se vrátila k povolání lékařky. Chtěla pomoci kolegům v boji s koronavirem.
7:18
New York překonal počtem nakažených Itálii. Koronavirem se v něm infikovalo téměř 150 tisíc obyvatel. New York překonal počtem nakažených Itálii. Koronavirem se v něm infikovalo téměř 150 tisíc obyvatel.
Úterý 7. 4. 2020
21:17
Přenos koronaviru přes povrchy je prý málo pravděpodobný. Německo zkoumalo přes 70 domácností, kde žili nakažení. Přenos koronaviru přes povrchy je prý málo pravděpodobný. Německo zkoumalo přes 70 domácností, kde žili nakažení.
NAHORU
Nejčtenější
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.