Středa 25. 4. 2018 svátek má Marek

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: Rod Waddington/Wikipedia

Ostrov jako z jiné planety. Orientální Sokotra nabízí nedotčenou přírodu, domorodé obyvatelstvo a azurové moře

Pokud by existoval Aladin, chtěl by žít právě tady.

2. prosinec 2017, 12:16
2. prosinec 2017, 12:16

Pokud by existoval Aladin, chtěl by žít právě tady.

Na Zemi je čím dál méně panenských míst. Masy lidí pochodují už i na těch nejbizarnějších místech. Pokud vám vadí všudypřítomní turisté se selfie tyčemi, máme pro vás ideální tip. V Arabském moři, pod Jemenem, leží ostrov Sokotra. Není třeba se bát. Důsledkem izolace ostrova nejsou žádné politické ani náboženské nepokoje. Čím je výjimečný? Například přírodou. Na první pohled se zdá, že se nacházíte v pravěku. Žije zde více než 500 druhů zvířat, které nenajdete nikde jinde na světě. O rostlinách ani nemluvě. Hlavní město Hadibo vypadá, jakoby se jím inspiroval Peter Jackson v Pánu prstenů. Pokud byste přeložili slovo Sokotra ve starověkém jazyce Sanskrt, vyjde vám slovní spojení ostrov požehnání.

 

Staré město Hadibo zahalené v mlze

Ostrov jako z jiné planety. Orientální Sokotra nabízí nedotčenou přírodu, domorodé obyvatelstvo a azurové moře

Ostrov jako z jiné planety. Orientální Sokotra nabízí nedotčenou přírodu, domorodé obyvatelstvo a azurové moře

 

Již nyní je vám jasné, že se musíte rozloučit s luxusem. První silnice se vybudovaly jen pár let dozadu. Všichni dosavadní návštěvníci se však shodují na jednom – obyvatelé jsou nesmírně milí a pohostinní. Chůze ulicemi města prý připomíná středověk. Lidé na trhu obchodují s kořením, obchodníci používají mechanické váhy a všichni smlouvají. V hlavním městě se nachází 5 hotelů, všechny na jedné ulici. Jde totiž o jedinou ulici s asfaltovým povrchem. Pokud byste se opravdu rozhodli vyrazit, nedoporučuje se cestovat na vlastní pěst. Kromě toho, bez víz se do země nedostanete. Letět lze přímo z Dubaje a celkově vyjde zpáteční letenka (včetně cesty do Dubaje) asi na 30 000 korun.

 

Ostrov jako z jiné planety. Orientální Sokotra nabízí nedotčenou přírodu, domorodé obyvatelstvo a azurové mořeOstrov jako z jiné planety. Orientální Sokotra nabízí nedotčenou přírodu, domorodé obyvatelstvo a azurové moře

Ostrov jako z jiné planety. Orientální Sokotra nabízí nedotčenou přírodu, domorodé obyvatelstvo a azurové mořeOstrov jako z jiné planety. Orientální Sokotra nabízí nedotčenou přírodu, domorodé obyvatelstvo a azurové mořeOstrov jako z jiné planety. Orientální Sokotra nabízí nedotčenou přírodu, domorodé obyvatelstvo a azurové moře

 

Přestože stále používají svůj prastarý jazyk, který nenajdete nikde na světě, pár lidí ovládá angličtinu. Je třeba se připravit na neobvyklé uvítání – muži se dotýkají nosy. Lidé zde žijí v kamenných domech a dokonce i v jeskyních. Pokud byste se rádi vrátili v čase, je potřeba vyrazit čím dříve. Na ostrově jsou stále lidé, pro které je setkání s turisty svátkem.

Zdroj: Wikipedia, Socotra.cz Tagy: Socotra
Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Nejčtenější