Ekologický způsob zpracování odpadu z pand i šetření lesů. Jediným problémem je cena.
Obrovské černobílé pandy žijící zejména v Číně jsou ohroženým druhem, ale zároveň i unikátní, jedinečnou a především roztomilou a vzácnou turistickou atrakcí. Za setkání s pandou by bylo mnoho z nás schopno dokonce i platit.
Pandy však neslouží jen jako zdroj příjmů či jako důležitý článek v potravinovém řetězci - brzy budou také napomáhat výrobě toaletního papíru. Národní rezervace v provincii S’-čchuan totiž podepsala dohodu se společností, která se zabývá právě výrobou toaletních papírů či kapesníků.
Pokud tě však zajímá, která část či který produkt z pandy bude používán pro výrobu těchto předmětů, jde o jejich výkaly. Poměrně neobyčejná přísada totiž obsahuje tuhé rostlinné tkáně například z bambusů, které následně mohou být použity k nahrazení velké části toho, co by jinak muselo zastoupit dřevo.
Dospělá panda za den zkonzumuje přibližně patnáct kilogramů bambusu a asi deset z nich následně i vyjde ven.
Vše se sbírá a následně vznikají takzvané Panda poo kapesníky. Ty jsou však kompletně hygienické, výrobce uvádí, že všechno prochází mnoha chemickými i fyzikálními procesy jako například mytí či sterilizace při mimořádně vysoké teplotě a nechybí ani testování na bakterie.
Toaleťák a kapesníky z pandích exkrementů jsou tak ekologické, pomáhají se zbavováním se odpadu po zvířatech a jejich jediným problémem je cena. Za jeden balík zaplatíš asi 150 korun, tedy několikanásobně více než za obyčejné kapesníky ze supermarketu.