Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
22. ledna 2018 17:55
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Muž z Brazílie žije už 22 let na pláži v hradu z písku. Má vlastní trůn a dny tráví golfem či rybařením

ZAJÍMAVOSTI BRAZÍLIE
Uložit Uložené

O životě u moře sní leckdo, pro 44letého Brazilce je to však už přes dvě desetiletí realita. Postavil si totiž hrad z písku přímo na pláži.

Známé rčení „můj dům, můj hrad“ dostává v případě Brazilce jménem Marcio Mizael Matolias poněkud doslovný význam. 44letý muž z Rio de Janeira už totiž 22 let žije na zdejší pláži Barra da Tijuca, kde si vybudoval hrad z písku a ke spokojenosti mu podle všeho nic nechybí.

Od místních si vysloužil trefnou přezdívku „Král Marcio“ a svého vladařského titulu si patřičně užívá. Sice žádné poddané nemá a o celý hrad, který vyžaduje hodně údržby, aby mocnáře ve spánku nezavalil, se tedy musí starat sám, na druhou stranu se však může pochlubit alespoň vlastním trůnem, žezlem a slušivou korunou, v níž zvědavcům a turistům s foťáky před svým bydlem vždy rád zapózuje.

„Stal jsem se turistickou atrakcí,“ vypráví Marcio a jako jednu z výhod svého životního stylu uvádí, že zatímco někteří lidé platí horentní sumy za to, aby mohli bydlet u moře, on žádné náklady na bydlení nemá, a přesto mu je dobře.


Uvnitř hradu má Marcio prostor o velikosti přibližně 3 krát 3 metrů, přičemž většinu místa zabírají knihy. Brazilec si totiž na jídlo vydělává tím, že přímo na místě prodává staré knihy, kterých rozhodně nemá málo, a tak si u něj kdokoliv může nějakou zakoupit. 

Právě četba je jednou z jeho největších vášní, a když se jí zrovna nevěnuje nebo se nestará o své panství, tak rád rybaří nebo hraje golf na pláži s turisty.

Jako inspirace při stavění hradu Marciovi údajně posloužily práce španělského architekta Antoniho Gaudího, jehož styl byl založený na přírodních tvarech a orientálních technikách.  

 Domů
Sdílet
Diskuse