Pětiletý chlapec pravidelně prodával noviny na americkém náměstí.
Dětská práce nabrala pořádných obrátek během průmyslové revoluce, ale ani při jejích posledních momentech počet pracujících dětí v některých částech světa neubýval. I na přelomu 19. a 20. století měli někteří zaměstnavatelé rádi levnou práci a stabilního zaměstnance. Právě na takové lidi si tehdy posvěcovala americká Národní komise o dětské práci.
A právě pro ni pracoval talentovaný fotograf Lewis Wickes Hine, který byl mimo jiné i uznávaným sociologem. Jeho fotky jsou skutečným uměním, ale jejich pravá hodnota spočívá ve vzácných zachycených momentech. Hine fotografoval a propagoval nemorálnost dětské práce, a protože byla tehdy tato část sociálního systému obyvatelstvu odvrácena, lakomí zaměstnavatelé dělali vše proto, aby v tom Lewisovi zabránili.
Továrny mu vyhrožovaly násilím i vraždami, takže se nakonec musel převlékat za hasiče či elektrikáře. Jeho práci se rozhodl ocenit Tom Marshall, který jeho díla obarvil a vynikajícímu fotografovi tak projevil pořádnou poctu. A my se tak můžeme dozvědět o praktikách, které by se už nikdy neměly opakovat.