Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
3. února 2018 16:26
Čas čtení 0:00
Adam Novosad

Opuštěný Černobyl zachycený přes infračervený filtr vypadá ještě děsivěji. Město duchů díky němu dostalo novou atmosféru

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Černobyl je přitom strašidelný již sám o sobě.

Návštěva Černobylu se nikdy neobejde bez toho, aby si odtud člověk neodnesl pár fotografií. Pokud jsi ale profesionální fotograf jako Vladimir Migutin a rád experimentuješ, pak se neobejdeš ani bez pár filtrů. Vladimir si v minulosti oblíbil infračervené filtry, a tak si i do Černobylu vzal jeden z nich a díky němu vznikly v opuštěné oblasti u atomové elektrárny fotografie, jaké odtud ještě nikdo nepřinesl.

Fotograf své zážitky z Černobylu popisoval slovy, že se tam cítil, jako kdyby se procházel v ráji po cizí planetě. Jeho fotografie se nepodobají na žádné záběry, jaké jsi dosud viděl a on sám měl z výletu do zakázané oblasti zvláštní pocit. V jednu chvíli se dokonce setkal i s přítulnou liškou, která prý často přichází pozdravit zvědavé turisty, ale rozhodně se nedoporučuje ji obdivovat z přílišné blízkosti. Fotografie se speciálním IR filtrem najdeš i na Instagramu, takže pokud tě tento styl zaujal, určitě se tam nezapomeň podívat.

Domů
Sdílet
Diskuse