Další z užitečných zpráv pro všechny české arachnofoby.
Největším pavoukem v Česku je slíďák tatarský s rozpětím nohou až 10 centimetrů. A právě on a jemu příbuzné potvory byly předmětem dalšího výzkumu. Michiganská univerzita se stala místem, kde byly představeny nové poznatky. Vědci zkoumali 1 200 jednotlivých pavouků z čeledi slíďákovitých. Jsou barvoslepí, avšak reagují na zelenou vlnovou délku. Intenzita světla zelené barvy jim přitahuje oči.
Logicky tak o zelené objekty projevují větší zájem a pozornost. Laicky řečeno, pokud jsme oblečeni v zelené soupravě, slíďáci si nás všimnou mnohem dříve a doslova je přilákáme. Pro zbývající barvy by předchozí tvrzení nemělo platit.

Ve zdroji článku se rovněž uvádí i informace o tom, proč se vůbec lidé bojí pavouků (arachnofobové). Svůj respekt před malými potvorami s osmi nohama jsme si takříkajíc uložili do naší DNA. Ještě v dobách, kdy první lidé žili v Africe, kromě stovek dalších živočichů sdíleli svůj životní prostor i s pradávnými pavouky.
Ti se od dnešních odlišovali zejména mnohem nebezpečnějším jedem a při kontaktu s hominidem ho klidně mohli usmrtit. Proto se naši velmi dávní předkové stranili setkání s pavouky a tento instinkt se v našem nitru zachoval až do 21. století. Tušili jste něco takového?