Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
5. února 2019 10:07
Čas čtení 0:00
Roman Kulich

Mladík řekl Siri, že chce vystřílet školu. Nabídla mu seznam těch nejbližších

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Mladík si pro vtip nevybral zrovna nejlepší způsob.

Na půdě Spojených států amerických je střelba ve školách poměrně ožehavé téma, vzhledem k hrůzným případům, které se staly hned několikrát v průběhu minulého roku a během nichž přišlo o život 44 lidí.

Ve spojení s tím došlo k zatčení teprve 13letého mladíka ve státě Indiana a k obvinění z výhrůžek, že vystřílí jednu z blíže nespecifikovaných amerických škol.

Jednoho dne se mladík bezmyšlenkovitě rozhodl a svojí hlasové asistentce Siri řekl: „Chystám se vystřílet školu." Ta mu následně nabídla seznam škol v jeho okolí. Z tohoto výsledného seznamu si udělal screenshot a ten zveřejnil na sociální síti.

Celou situaci následně nahlásil jeho svědomitý kamarád. Netrvalo dlouho a policie si pro mladíka přišla. Při vyšetřování se pak zjistilo, že ke zbraním vůbec přístup nemá a celou situaci bral jako vtip. Ten s ním však policie vzhledem k předchozím případům vůbec nesdílela.

Domů
Sdílet
Diskuse